Çerçioğlu tetikçi tutmuş!

CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bir skandalı daha patladı.

Çerçioğlu tetikçi tutmuş!
  • 15 Mart 2019, Cuma 17:18

SABRİ İŞBİLEN'İN HABERİDİR

CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bir skandalı daha patladı. Çerçioğlu, Durmuş Tuna isimli gazeteciye belediye şirketinden yüklü miktarda para vererek, kendisini eleştirenleri itibarsızlaştırdı, aynı zaman FETÖ belediyeler imamı Erkan Karaaslan’ı aklayan yazılar yazdırdı.

FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan’a verdiği “telefonla randevu sistemi, çiçek gönderme, taziye telgrafı çekme, kutlama telgrafı çekme, istifa, ölüm işleri ve sağlık raporu işlemleri” şemsiyesi adı altında FETÖ’ye binlerce lira aktaran, aynı şekilde danışmanlık hizmeti paravanıyla Karaaslan’ı zengin eden CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun skandalları bitmek bilmiyor… Çerçioğlu’nun son icraatı ise kendisine medya deyimiyle bir tetikçi tutmak oldu. Özlem Çerçioğlu, kendisini eleştirenlere yönelik karalama kampanyası yapması ve FETÖ’cü hain Erkan Karaaslan lehine kamuoyu yaratması için gazeteci Durmuş Tuna’yı maaşa bağladı.

KARAASLAN’I AKLAMA GÖREVİ

Durmuş Tuna, ilk iş olarak Özlem Çerçioğlu ile FETÖ imamı Erkan Karaaslan’ın ilişkilerini deşifre eden Haldun Haşmet Aysan’ı hedef alan, “Ölümüne Karaarslan düşmanı Haşmet’in tanıklığı iptal edilmeli’ başlıklı yazısını kaleme aldı. Tuna, “İftiracı ve yandaş basın, utanmalı ve özür dilemeli” ifadesiyle Erkan Karaaslan’ın FETÖ belediyeler imamı olduğunu yazanları özür dilemeye davet ederek alanen FETÖ imamının avukatlığına soyundu.

MUSTAFA VARANK’A İFTİRA!

Tuna, FETÖ destekçisi Özlem Çerçioğlu’nu savunmak içinse Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a bile iftira attı. Bakan Varank, 4 Mart’ta gerçekleştirdiği Aydın ziyareti sırasında CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bakanların Aydın’a gelmesinden rahatsız olduğunu söyledi. Çerçioğlu’ndan önce, ses tetikçisi Durmuş Tuna’dan geldi. Durmuş Tuna, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda FETÖ’nün teröristbaşı Gülen’in yanında poz veren Vural Arısoy’u, Mustafa Varank gibi göstermeye çalıştı. Tuna, FETÖ şüpheli Çerçioğlu’nu korumak için önüne gelene iftira attı. 70 BİN LİRA ÖDEME YAPMIŞ Özlem Çerçioğlu ise Tuna’nın bu hizmetleri karşılığında, AYSERA Aydın Tarım Ürünleri, Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi üzerinden sadece 2018 yılında 41 bin 335 lira ödeme yaptı. Çerçioğlu’nun henüz ne kadar olduğu bilinmeyen ikramiyelerle birlikte sadece Durmuş Tuna’ya 50 bin lira üzerinde ödeme yaptığı tespit edildi. Çerçioğlu, bununla da yetinmeyerek Durmuş Tuna’nın eşi Gülsem Tuna’ya da maddi destek sağladı. Çerçioğlu, Gülsüm Tuna’ya ise yine belediyeye bağlı AY Jeotermal Enerji Anonim Şirketi üzerinden 20 bin lira para aktardı.

KAYNAK: dirilispostasi.com

LİNKİ: https://www.dirilispostasi.com/siyaset/cercioglu-tetikci-tutmus-5c8b570f5fe82911f838079

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık