Çevrecilerden Balık Çiftliği Tepkisi

MERSİN ÇEVRE VE DOĞA DERNEĞİ (MERÇED) Balık çiftlikleri ile ilgili açıklama yaptı. İşte o açıklamalarının yazılı metni:

Çevrecilerden Balık Çiftliği Tepkisi
  • 03 Mayıs 2019, Cuma 19:06

BASINA VE KAMUOYUNA

Mersinde Anamur, Aydıncık ve Silifke sahillerinin sonuna kadar yapımı planlanan, Mersin halkının itirazlarına rağmen hukuksuz, bilimsellikten uzak, gıda güvenliği olmayan 20 adet şirketin çed raporları Çevre ve Şehircilik bakanı Mehmet Özhasekinin “Biz Mersinde Balık Çiftliklerine izin vermeyeceğiz “demesine karşın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca onaylandı.

Mersinde yapımı planlanan balık çiftliklerinin kurulum biçimi dünyada benzerine rastlanmamaktadır. Çünkü 20 adet şirketin Balık Çiftlikleri Anamur, Aydıncık ve Silifke sahillerini kaplayacaktır. Birbirlerine çok yakın kurulması planlanan Balık çiftliklerinde kullanılacak olan kimyasalların,  GDO lu yemlerin, antibiyotiklerin ve balıkların dışkılarının yaratacağı kirliliğin yoğunluğu Anamur, Aydıncık ve Silifke de denizin ekosistemini ciddi bir şekilde zarara uğratarak, denizin doğal yaşamını yok edecektir. Anamur, Aydıncık ve Silifke de Uluslararası sözleşmelerle yaşam alanları korunan Akdeniz Fokları, Balık Çiftliklerinin yaratacağı kirlilikten çok olumsuz etkilenecektir. Mersinin Turizmi bitme noktasına gelecektir.

Rant uğruna,Doğal Hayat feda edilemez. Yaşam alanlarımızı ve Yaşam Hakkımızı korumak için Mersin Halkı Balık Çiftlikleri İstemiyor sloganı ile 4 Mayıs Cumartesi günü saat 15.30 daAnamur da eski Cumhuriyet Meydanında düzenleyeceğimiz Mitinge katılım için Mersinde bulunan tüm STK ları, Meslek Odalarını, Belediye Başkanlarını, Turizm Şirketlerini ve Mersin halkını davet ediyoruz.

Anamur Mitingine gitmek için Araçlarımız 4 Mayıs Cumartesi günü saat 09.00 da Eski Tevfik Sırrı Gür Stadından kalkacaktır. Kamuoyuna duyurulur.

MERSİN ÇEVRE VE DOĞA DERNEĞİ

(MERÇED) 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık