CHP'li Atıcı: Akdeniz Oyunlarındaki Usulsüzlükler Soruşturulacak

Chp Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, amatör spor kulüpleri üzerinden yapıldığı iddia edilen usulsüzlüklerin soruşturulmasına Mersin Valiliği'nin izin vermediğini, bunun üzerine Adana Bölge İdare Mahkemesi'ne yaptığı itirazın kabul edildiğini belirterek, "Mahkeme itirazımızı haklı bulmuş ve konunun soruşturulması gerektiğine karar vermiştir" dedi.

CHP'li Atıcı: Akdeniz Oyunlarındaki Usulsüzlükler Soruşturulacak
  • 15 Eylül 2019, Pazar 13:03

Chp Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, amatör spor kulüpleri üzerinden yapıldığı iddia edilen usulsüzlüklerin soruşturulmasına Mersin Valiliği'nin izin vermediğini, bunun üzerine Adana Bölge İdare Mahkemesi'ne yaptığı itirazın kabul edildiğini belirterek, "Mahkeme itirazımızı haklı bulmuş ve konunun soruşturulması gerektiğine karar vermiştir" dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Aytuğ Atıcı, Mersin 13'üncü Akdeniz Oyunlarına yapılan hazırlıklar sırasında, paravan olduğu iddia edilen amatör spor kulüplerine usulsüz şekilde yüksek miktarda para aktarıldığını tespit ettiklerini belirterek, "Bilgi edinme kapsamında edindiğim bilgiler sonucunda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün 'Mavi Deniz Spor Kulübü'ne dört ay içinde 800 bin TL, ayrıca 'Olimpik Mersin Spor Kulübü' adlı amatör kulübe 100 bin TL aktarıldığı anlaşılmıştır. Toplamda 900 bin TL para aktarılan bu iki amatör spor kulübünün kurulur kurulmaz bu paraları aldığı öğrenilmiştir" diye konuştu.

Aynı yıl içinde Mersin'de kurulu bulunan diğer 32 amatör spor kulübüne 3'er bin TL verildiğinin anlaşıldığını kaydeden Atıcı, bunun üzerine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Tarakçı ve diğer görevliler hakkında 1 Aralık 2014'te Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu hatırlattı. Ayrıca konuyla ilgili TBMM'ye verdiği soru önergesini de Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın hala cevaplamadığını ifade eden Atıcı, şunları söyledi:

"Mersin Valiliği soruşturma izni verilmemesine karar verdi. Bunun üzerine yaptığım itirazı Adana Bölge İdare Mahkemesi haklı bulmuş ve konunun soruşturulması gerektiğine karar vermiştir. Mersin Akdeniz Oyunları öncesi ve sonrası yapılan işlemler ve harcamalar şeffaf yapılmamıştır. Usulsüzlüklere soruşturma izni verilmeyerek AKP'nin Bakanının ve Başmüfettişinin korunmaya çalışılması nafiledir. Akdeniz Oyunları sırasında Mersin'i ve sporu paravan yaparak kimlerin ne oyunlar oynadığını ortaya çıkarmak için konunun takipçisi olmaya devam edeceğimi kamuoyuna saygılarımla bildiririm." - Mersin

Kaynak: DHA

https://www.haberler.com/chp-li-atici-akdeniz-oyunlarindaki-usulsuzlukler-7608522-haberi/

BU HABER 2015 DE DHA KAYNAKLI ÇIKMIŞ... HABERDE ADI GEÇEN VEKİL AYTUĞ ATICI CHP MİLLETVEKİLİ... BİZE BU HABERİ VATSAPTN ATAN KİŞİ İSE ŞÖYLE DİYOR:

“Adı geçen Ahmet Tarakcı’yı b.şehir gençlik spor hiz şub müd yapacaklar. eski g spor il müd vek. 3 aydır bakan muhafakat vermiyor. 2 aydır b.şehirde müdür gibi personelle toplantı yapıyor talimat veriyor. Vahap beyin akrabası.”

CHP'Lİ VEKİL BÖYLE ELEŞTİRİRKEN VE OLAYIN ÜZERİNE GİDERKEN, NE DEĞİŞTİ DE ŞİMDİ KENDİLERİNE AİT OLAN BİR BELEDİYE DE GÖREV VERİYORLAR...

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık