CHP'LİLER MECLİSTE ÖNERGE VERDİLER

10.06.2019 Pazartesi toplanan TOROSLAR Belediyesi Meclis toplantısında CHP grubu olarak İYİ partili Meclis üyelerimizin de desteği ile Meclis toplantılarının Yunus Emre Kültür Merkezinde Yapılması ve Sosyal Medya ve basından Canlı olarak yayınlanması için Önergemizi verdik. Halkımızın bize ilettiği 5 konu hakkında da soru Önergelerimizi sunduk.... Daha şeffaf, daha katılımcı, daha çağdaş ve daha güzel TOROSLAR için Halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz.

CHP'LİLER MECLİSTE ÖNERGE VERDİLER
  • 11 Haziran 2019, Salı 14:22

CHP Mersin Toroslar ilçesi Belediyesinde yapılan toplantıda önerge verdi. CHP TOROSLAR İLÇE YÖNETİMİ VE BELEDİYE MECLİS GRUBU ADINA İLÇE BAŞKAN VEKİLİ CUMALİ AKBAŞ'ın verdiği önerge şöyle:

İçinde bulunduğumuz çağda şeffaflık ve iletişim toplumsal kesimler için fazlasıyla önemlidir. Dünyanın ve ülkemizin çoğu yerinde teknoloji kullanılarak halkla iletişim güçlendirilirken; halkla yerel yönetimler arasındaki sürekli bilgi akışı ve haberleşme imkânı sağlanmaktadır. 
Toroslar Belediye Meclisinin alacağı her karar halkımızı doğrudan ilgilendirmektedir. Bu bağlamda sizin de takdir edeceğiniz gibi Toroslar Halkının seçtiği Mecliste ne konuşulduğunu, ne karar alındığını, nelerin uygulanıp uygulanmadığını görme, duyma, izleme ve öğrenme hakkı vardır. 
Mevcut Meclis salonumuz bizleri zor almakta basın mensubu ve izleyicileri dar olan fiziki şartlardan dolayı almamaktadır.  Bu meclis salonu 320.000 nüfuslu TOROSLAR ı artık kaldırmamakta, şeffaflık ilkesine ve ihtiyaçlarımıza cevap verememektedir. Salon miadını doldurmuştur.
An itibari ile Belediyemizi vatandaşlar WEB sayfasından 24 saat kameralarla canlı izleyebilmektedir. Ayrıca belediyemizin bir WEB TV side hale hazır da vardır. Sayın Başkanın tüm faaliyetlerini 24 saat izleyebilen ve sosyal medya üzerinden canlı yayınlayabilen bir ekibi de mevcuttur. Canlı yayın için Teknik alt yapı hazırdır.
Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin Madde 11 (Görüşmeler ve Yönetim) de belirttiği üzere Meclis toplantıları halka açıktır ki ; 
Sayın Başkanın seçim mitinglerinde ve sonrasında defaatle belirttiği gibi belediyemizi halkımızla birlikte, beraber tamamı ile şeffaf bir yönetimle yöneteceğine şüphemiz yoktur. 
Yukardaki gerekçeler ve zorunluluklardan kaynaklanmak üzere TOROSLAR BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTILARININ 
1. Yunus Emre Kültür Merkezi Salonunda yapılması
2. Toroslar WEB TV ve Sosyal Medyada canlı yayınlanmasını
TOROSLAR Belediye Meclisimize önerir ve arz ederiz……

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık