CHP'ye seslendiler: Toroslar da işin tadını kaçırdınız

CHP'ye seslendiler: Toroslar da işin tadını kaçırdınız. Mersin'li  CHP'liler aday belirleme sürecinde işin tadının kaçtığını hatırlatarak, böyle devam ederse parti büyük zarar görecek. Oysa sahada iyi durumdayız. Karşımızda mevcut başkan İYİ partiden. MHP adayı ise cumhur ittifakı adayı. Bizim şimdi ses getireceğimiz yerde halen merkezdeki toroslar ilçesinde adayımızın açıklanmaması bile akla ziyandır. Neyin hesabı yapılıyor dediler.

CHP'ye seslendiler: Toroslar da işin tadını kaçırdınız
  • 10 Şubat 2019, Pazar 16:03

CHP'ye seslendiler: Toroslar da işin tadını kaçırdınız.

Mersin'li  CHP'liler aday belirleme sürecinde işin tadının kaçtığını hatırlatarak, "böyle devam ederse parti büyük zarar görecek. Oysa sahada iyi durumdayız. Karşımızda mevcut başkan İYİ partiden. MHP adayı ise cumhur ittifakı adayı. Bizim şimdi ses getireceğimiz yerde halen merkezdeki toroslar ilçesinde adayımızın açıklanmaması bile akla ziyandır. Neyin hesabı yapılıyor" dediler.

Mersin sürecini iyi yönetemeyen il ilçe örgütleri, kent de var olan CHP umudunu yok ediyorlar, diyen partililer, Oysa 31 mart da zafer ile çıkmaları mümkün. Sahada adayların hızla gezmesi ve halka 2014 ten bu yana yaşanılan yerel sorunları, yanlış yatırımları aktarsalar yetecek. Fakat ne hikmet ise, Mersin de sen ben bizim oğlan mantığı ile kısır döngü içinde bir seçim çalışması yapıldığının altı çiziliyor.

Merkezdeki TOROSLAR ilçesi için hızla adayın belirlenip çalışmaya başlanması gerektiğinin altını çizen partililer, " CHP dışından partinin tozunu yutmamış olanlardan bir aday belirlenirse, partimiz için yıkım olur. Onun oyu, bunun oyu denerek hesap yapılır ve kendi tabanınızla ters düşerseniz, Mersin'i kıl payı ile kaybedersiniz. Alacağınız kenti bu ayak oyunları ile mevcut başkana peşkeş çekmeyiniz. Şu ana kadar ki yaşananlar bize bunu anlatıyor. Bize sık sık, siz, partiyi İYİ partiye mi sunuyorsunuz. İttifak yapmadınız, gizli ittifaklar yapılıp, belediye onlara mı verilecek ki, böylesine pasif bir çalışma yapıyorsunuz diyorlar. Üzülüyoruz. Artık yeter. Bu yanlış algıların sonu gelmesi için başta il ilçe örgütlerimizn başkanlarının bu konuda kamuoyunu rahatlatacak açıklamalar yapması lazım. Partimizin üst yönetimi İYİ parti ile ittifak yapamadı diye, Mersin'i onların adayı alsın diye bir pasif çalışma içindeyse bunu herkese açık açık ilan etsinler. Milletin aklı ile alay edilmesin ve bizlerin umudu ile oynanmasın. CHP gerçek kimliğine dönsün ve küllerinden yeniden doğacak şekilde kararlar alsın. Toroslar artık açıklansın. Torosların bu açıklanacak adayı Mersin in kaderini belirleyecek" dediler. 

BÜYÜK TEPKİ VAR

Aday belirlme sürecinde yaşananlar ve kamuoyuna yansıyanlar CHP tabanını üzdüğünden çok yoğun tepkiler var. Ülke geneli bu yüzden tepki istifaları yaşanırken, en çok da yanlış adayların belirlenmesi partiden istifa sürecini hızlandırıyor. Mersin de de artık sabırlar zorlanmaya bşlandı. farklı sesler geliyor.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık