Deep Turkish Web' için 10 yıl hapis isteniyor

İlk duruşma, 4 Temmuz'da İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Deep Turkish Web' için 10 yıl hapis isteniyor
  • 28 Nisan 2019, Pazar 13:38

YouTube'da 'Deep Turkish Web' adlı kanalda çektiği videolardan dolayı "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirme" suçundan Emre ve Erdi Kızgır kardeşler hakkında beş yıldan onar yıla kadar hapis cezası istendi.

Video paylaşım sitesi YouTube'da 'Deep Turkish Web' adlı kanalda Emre ve Erdi Kızgır kardeşler hakkında düzenlenen iddianame kabul edildi.

Kızgır kardeşler hakkında "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirme" suçundan, beş yıldan onar yıla kadar hapis cezası istendi. İlk duruşmanın, 4 Temmuz'da İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüleceği belirtildi.

İddianamede, bahsi geçen videoların herhangi bir kullanıcı tarafından izlenmese dahi suç unsuru oluşturduğu, şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada ise herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmadığı bilgisine yer verildi.

Türkiye genelinde sosyal medya üzerinden gençleri uyuşturucu madde kullanmaya teşvik ettikleri iddia edilen kişilere yönelik 26 ilde eş zamanlı olarak operasyon yapılmıştı. Bu operasyon kapsamında gözaltına alınan Emre ve Erdi Kızgır, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürülmüşlerdi. İkili adli kontrol şartı ile serbest kalmıştı.

artigercek.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık