Din Görevlilerle Yemekte Bir Araya Geldi

Anamur Belediye Başkanımız Sn. Hidayet Kılınç, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle , Anamur Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlenen akşam yemeğinde , Anamur’da görev yapan Cami İmamları ve aileleri ile bir araya geldi. Anamur Öğretmenevinde düzenlenen programa , Anamur İlçe Kaymakamı Sn. İsmail Gültekin, Başsavcı Sn.Seyfettin Ünal, Cumhuriyet Savcı Sn. Halil Oruç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İlyas Mercan, Anamur İlçemizde görev yapan Din Görevlileri ve aileleri katıldı.

Din Görevlilerle Yemekte Bir Araya Geldi
  • 11 Ekim 2019, Cuma 10:41

Akşam yemeğinden sonra Anamur İlçe Müftüsü Sn.Zeynal Abidin Çınar yaptığı konuşmasında ; “ Din Görevlisi bir çocuk doğduğu zaman, kulağına ezanı okur o kişinin hayat süreci içerisinde her alanında yürürken, sünnet olurken, okula giderken, gelin olurken, çocuğu olurken, askere giderken her sürecinde yanındadır. Dertleriyle dertlenir, sevinçleriyle sevinçlenir, hüzünleriyle üzülür, dolasıyla Din Görevlisi  hayatın her alanındadır. Teşekkür ediyorum, meslektaşlarımızla, ilçemizin yöneticileri ile  bir araya geldik. İnşallah her yıl  Din Görevlileri Haftasında bir araya gelmemizi yüce Allah nasib etsin.”  

İlçe Müftüsü Sn.Zeynal Abidin Çınar’ın konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan Anamur Belediye Başkanımız Sn.Hidayet Kılınç;

“Cami ve mescitler, İslam toplumlarının kimliği haline gelmiştir”

Camideki ibadet ve samimiyetin varlığı, cami dışındaki istikamet ve güzel ahlak ile ölçülür. Caminin müminin kendi kalbiyle ilişkisinin ve Rabbiyle iman bağının en güçlü olduğu yerlerdir.” dedi. Belediye Başkanımız Sn. Hdayet Kılınç konuşmasında, camilerin, İslam toplumlarında ortak bilincin ve şuurun oluştuğu mekânlar olduğunu, toplumun her kesiminden insanların hiçbir ayrıma gitmeden bir araya geldiği ve bütün siyasi görüş ve farklı düşünüşlerin üstünde, milletçe hep beraber kaynaşma, kardeşlik ve muhabbeti yaşadıkları bir yer olduğunu vurguladı.

“Camilerimiz ancak, hocalarımız sayesinde hayatla içi içe olacaktır”

Başkanımız Sn Hidayet Kılınç; Din görevlilerinin Hazreti Peygamberin mirasını omuzladıklarını “Görev yaptığımız mihraplar, minberler, kürsüler peygamber makamıdır. İnsanlara anlattıklarımız ise Allah’ın kitabı ve Resulünün sünnetidir. Bu şuur ve azimle İslam’a ve insanlığa hizmet için çalışmak büyük bir nimet ve onurlu bir görevdir. Camilerimiz ancak, görevinin şuurunda, bilgili, mesleğini seven, milletine ve dinine hizmet etmeyi en büyük şeref sayan din görevlisi hocalarımız sayesinde hayatla içi içe olacaktır”.dedi. Belediye Başkanımız Sn. Hidayet Kılınç konuşmanın sonunda Şehirlerin manevi rehberleri müftülerimize ve milletimize hizmet etmeyi en büyük paye sayan bütün fedakâr hocalarımıza teşekkür ediyor, “Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik ediyorum” dedi.  Camiler ve Din Görevlileri Hafatası münasebetiyle düzenlenen akşam yemeği programı Ömer Ali Çoşkun’un yaptığı Dua ile son buldu.- BÜLTEN-

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık