Ekrem İmamoğlu: İstedikleri kadar saysınlar hiçbir şey değişmeyecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, “Sayımla ilgili bir derdimiz yok. Çifte standart olunca, hukuksal uygulama diyemezsiniz. İster sağdan sola, ister soldan sağa saysınlar inanın bir şey değişmeyecek.” dedi.

Ekrem İmamoğlu: İstedikleri kadar saysınlar hiçbir şey değişmeyecek
  • 05 Nisan 2019, Cuma 18:11

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Matematik üzerinden konuşuyorum. Ortada bir sayım var, bunu ele almak lazım. Sayımla ilgili bir derdimiz yok. Çifte standart olunca, hukuksal uygulama diyemezsiniz. İster sağdan sola, ister soldan sağa saysınlar inanın bir şey değişmeyecek.

Başka şeylere de girişim yapıyorlar. Bazı ilçelere bazı başvurular yapmışlar. Kaybetmek bu kadar zor mu Allah aşkına. İnsanlar size bu oyu verdi, nezaketle size bu süreç teslim edildi. Siz de teslim etmesini bilin ya. Günün sonunda en fazla AK Partili hemşehrilerime üzülüyorum. AK Partili hemşehrilerim beni görünce tebrik ediyorlar. O oy verenlerin başını öne eğiyorlar. Şimdi başka tartışmaları ortaya koyuyorlar.

Seçimi kaybettiler, bunu biliyorlar, biz de bilgisi ve belgesiyle biliyoruz. Fakat bunu kabul etmek istemiyorlar. Bu seçimde başarısızlığın sebebini araştırsalar, acaba nerede hata yaptık deseler memlekete faydaları olur. Kendi partilerinde siyaset yapanları da mağdur etmezler.”

politikyol.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık