Gürsel Tekin’den Hulusi Akar’a önemli soru

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Halk TV’de katıldığı programda İstanbul seçimlerinin yenilenmesine tepki gösterdi. Tekin ayrıca, Mili Savunma Bakanı Hulusi Akar’a Suriye’de öldürülen Türk askerlerinin kimler tarafından öldürüldüğü sorusunu yöneltti.

Gürsel Tekin’den Hulusi Akar’a önemli soru
  • 12 Mayıs 2019, Pazar 13:47

Tekin, dün akşam Halk TV’de katıldığı programda Türkiye’nin ekonomide ve dış politikada öncelikli sorunları varken İstanbul seçimlerinin yenilenme kararına tepki gösterdi.

“Bu kadar ciddi bir ekonomik, siyasal krizin olduğu bir ortamda, Ortadoğu’daki ciddi sorunların olduğu bir ortamda hala seçim tartışıyoruz.” diyen Tekin, Suriye’de Türk askerlerinin Ruslar tarafından şehit edildiği iddiası hakkında Türk yetkililer tarafından bir açıklama yapılmamasına da tepki gösterdi.

Tekin, “Suriye’de askerlerimizin Ruslar tarafından şehit edildiği iddia edildi. Bu saate kadar Milli Savunma Bakanı’nın ya da yetkililerinin bir açıklaması olmadı. Sınırın öteki tarafında neler oluyor? Kimseden bir açıklama gelmedi. Birikmiş bu kadar sorun varken hadi İstanbul’u tekrar seçime götürelim demek ülkeye verilecek en büyük zarar.” dedi.

politikyol.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık