HACI ÖZKAN KOOPERETİFLER FUARINDA

Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Sn Ruhsar Pekcan’ın teşrifleriyle Ticaret Bakanlığı tarafından Ankara ATO Congresium’da açılışı gerçekleştirilen Türkiye Kooperatifler Fuarına katıldı.

HACI ÖZKAN KOOPERETİFLER FUARINDA
  • 07 Aralık 2019, Cumartesi 13:34

Milletvekili Hacı Özkan fuarla ilgili düşüncelerini paylaştı.

171 kooperatifin temsilci ve üyelerinin katılımıyla başlayan fuarda,İmece ruhu ve ahilik geleneğinin günümüze yansıması olan kooperatiflerin dayanışma ve paylaşımına büyük katkı sağladığına inanıyorum. dedi

Milletvekili Hacı Özkan; Kooperatiflerimizi yerli ve milli ekonominin arkasındaki itici yerel güç haline getirmek için çaba harcıyoruz.

Yüzlerce yıllık fütüvvet geleneğimizin bugünkü temsilcileri olan kooperatiflerimiz faaliyetleriyle özellikle yerelde israfın önlendiğini, maliyetlerin düşürülerek istihdama doğrudan katkı sağlamaktadırlar.

Her geçen gün sayıları artarak devam eden, bölgesel ve yerel kalkınmaya güç veren bir model olan kooperatifçiliğin bu çerçevede ekonomik hayatın önemli bir aktörü haline dönüştüğünü belirtti.

Milletvekili Özkan;

Kasım ayında Türkiye genelinde kooperatif sayısı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3.34 artarak 12 bin 324’e ulaşmıştır. Kooperatiflerin ortak sayısı ise 1 milyon 567 bin 164’e yükselmiştir.

Ak Parti Hükümetlerimizher zaman kooperatiflerimize büyük destekler sağlamıştır.

Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kooperatifleri aracılığıyla esnaflara yüzde 50 indirimli veya faizsiz olmak üzere kredi imkanları sağlandığını söyleyen Milletvekili Özkan, şu değerlendirmelerde bulundu:

17 yıl önce sadece 402 kooperatif kefalet verebilirken ekim ayı itibarıyla kefalet verebilen kooperatif sayısı 913’e ulaşmıştır. Sadece bu yıl Halkbank aracılığıyla verilen kooperatif kefaletli kredi tutarı 22 milyar liradır.

BASIN BÜLTENİ

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık