İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU SİNCAN’DA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gün boyu Sincan’ı adım adım dolaştı, Sincan halkı ile bir araya geldi. Öncelikle Sincan’da ikamet eden şehit yakınları ve gazilerle buluşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, esnaf ve vatandaşları da ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından AK Parti’nin Malazgirt ve Fatih Mahallelerinde Seçim İrtibat Bürolarının açılışını gerçekleştirdi.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU SİNCAN’DA
  • 05 Şubat 2019, Salı 18:26

Bakan Soylu’ya; AK Parti Ankara Milletvekilleri Asuman Erdoğan, Barış Aydın, Orhan Yeğin, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Sincan İlçe Emniyet Müdürü Metin Demirci, AK Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun ve Milliyetçi Hareket Partisi Sincan İlçe Başkanı Ahmet Çevik eşlik etti.

BAKAN SOYLU İLK OLARAK SİNCAN’DA ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Bakan Soylu, şehit yakınları ve gazilerle kahvaltıda buluştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Tarihimizde ilk defa 300 yıldır yükselen bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Bizim boynumuzu eğmek istediler, belimizi bükmek istediler, dizimizi kırmak istediler. Son 5-6 yılda 6 seçimle bunların hepsine meydan okumaya çalıştık." dedi.

Bakan Soylu AK Parti’nin Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki için destek istedi. Soylu, “Çok kıymetli bir Belediye Başkanımız var. Hem partimiz hem Cumhurbaşkanımız ona yeniden itimat etti. Milletin ona olan teveccühünü yeniden değerlendirip yeniden Başkan Adayı yaptılar. O kadar sevindim ki. Dediler ki Belediye Başkanımız bizim eve geldi, şu işimize yardımcı oldu. Allah ondan razı olsun. Sadece hizmet değil önemli olan duadır. İnşallah Murat Ercan’la birlikte çok güzel adımlar atmak nasip olur. Hem Sincan Belediye Başkan Adayımızı hem de Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Özhaseki’yi yalnız bırakmamanızı istiyoruz.” diye konuştu.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da “Sincan; vatan, bayrak, ezan dendiği zaman koşarak ölüme gidecek insanlarla dolu bir şehir. Siz de Şehitlerimizin yakınları olarak bunun en yüksek onurunu taşıyorsunuz. Gazilerimiz olarak bunun gururunu yaşıyorsunuz.  Bizler de inşallah sizlere layık işler yaparız. “dedi.

BAKAN SOYLU SİNCAN SOKAKLARINI GEZDİ, VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Şehit yakınları ve gazilerin ardından Andiçen Camisi'nde vatandaşlarla sohbet eden Bakan Soylu, esnaf ziyaretinde de bulundu.

Bir simitçinin tezgahındaki simitleri satın alarak vatandaşa dağıtan Soylu, esnafın sorunlarını dinledi, çocuklara da oyuncak verdi.

Daha sonra Güngörmüşler Konağına geçen Soylu, burada yaptığı konuşmada, " Ankara Türkiye’nin kalbidir. Sadece Türkiye değil, Ortadoğu Balkanların, Dünyadaki mazlumların, mağdurların, Müslümanların kalbidir. Ankara’da inşallah 5 altın yılı hep birlikte ortaya koyacağız. Emrinize amade olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Allah bizi size mahcup etmesin.” dedi.

MALAZGİRT VE FATİH MAHALLELERİNDE AK PARTİ SEÇİM İRTİBAT BÜROSU AÇILDI.

BAKAN SOYLU AK PARTİ SEÇİM İRTİBAT BÜROLARININ AÇILIŞINI YAPTI

Malazgirt ve Fatih Mahallesindeki AK Parti Seçim İrtibat Bürosunun açılışına da katılan ve burada toplanan vatandaşlara hitap eden Bakan Soylu, "31 Mart'ta yapılacak seçimlere hazır mısınız?" diye sordu.

“Gittiğimiz her yerde Murat Başkan’a gösterilen hem sevgi hem alaka hem de onun kurduğu ilişki bizim göğsümüzü kabarttı. İnanıyorum ki önümüzdeki 5 yıl Sincan’da bizim anlayışımızın gereği hizmetkarlığını devam ettiren altın bir 5 yıl ortaya koyacak.” Sözleriyle Sincan Belediye Başkanı ve AK Parti’nin adayı Murat Ercan’ı işaret etti.  

“31 MART’TA REKOR KIRACAĞIZ”

Bakan Soylu ile el ele halkı selamlayan Sincan Belediye Başkanı ve AK Parti’nin adayı Murat Ercan “Seçimlerde olduğu gibi 31 Mart’ta da sandıkları patlatacak mıyız? rekorları alt üst edecek miyiz?” diye sordu. “Evet” yanıtını alan Başkan Ercan, “Derdi, davası millete hizmet olan AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi; devletin bekası, milletin bölünmez bütünlüğü söz konusu olduğu zaman günlük siyasi kaygıları bir tarafa bırakıp liderlerin öncülüğünde bir araya geldiler. Bu birliktelik ile zillet ittifakını sandıkta yerle bir edeceğiz inşallah.” sözleriyle konuşmasına devam etti.

“SİNCAN YÜZLERİ GÜLDÜRECEK”

Seçim otobüsünden vatandaşlara seslenen AK Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun da ”31 Mart akşamında Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara sonuçlarını aldığında, Sincan olarak yüzünü ayrı bir tebessüm ettireceğiz.” dedi.

“MURAT ERCAN’A DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Sincan İlçe Başkanı Ahmet Çevik ise Cumhur ittifakının Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan’a destek istedi. Çevik,” Bu birliktelik inşallah hizmet noktasında daha da ileri götürecek bir birliktelik. Bizim üstümüze olduğu gibi sizin de üstünüze düşün görevler var. Bu görev de bize destek vermeniz” diye konuştu.

Açılışların ardından İçişleri Bakan Süleyman Soylu ve beraberindeki protokol, STK temsilcileri ve muhtarlarla Akşam yemeğinde bir araya geldi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık