II. Uluslararası Kadın ve Hukuk Sempozyumu, yarın başlıyor

"II. Uluslararası Kadın ve Hukuk Sempozyumu", 8-9 Mart tarihleri arasında, Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

II. Uluslararası Kadın ve Hukuk Sempozyumu, yarın başlıyor
  • 07 Mart 2019, Perşembe 22:23

Kadın haklarının hayata geçirilebilmesi açısından uygulamada sorunlar yaşandığı belirtilen davet metninde, “Toplumsal, idari ve siyasi yapı çerçevesindeki cinsiyetçi değer ve yargılar nedeniyle kadınların toplumsal ve çalışma yaşamında mevcut yasal haklardan yararlanmalarının önündeki engellerin kaldırılması, toplumsal anlayış ve davranış biçimlerimizin gözden geçirilerek sorgulanması ve değiştirilmesi gerekmektedir” denildi.

Kadınların yaşam haklarının güvence altına alınmasının, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayan yasal düzenlemelerin yürürlüğe girmesinin ve uygulanmasının bir toplumsal sorumluluk olduğunu ifade edilen davette, sempozyumda hukukçuların bilgi ve deneyimlerini paylaşacağı kaydedildi.

Türkiye Barolar Birliği Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek sempozyum, 8 Mart saat 09.30’da başlayacak ve 9 Mart’ta sona erecek.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin düzenlediği, “II. Uluslararası Kadın ve Hukuk Sempozyumu” yarın başlıyor.

gazeteduvar.com.tr

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık