İmamoğlu: Ekrem Yunanmış, Pontusmuş, teröristmiş, Allah akıl versin

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu, memleketi Trabzon'da yaptığı konuşmada "Neymiş? Ekrem, Yunanmış. Ben yerinizde olsam gülerim buna. Neymiş? Ekrem Pontus'muş, teröristmiş. Allah akıl versin" dedi.

İmamoğlu: Ekrem Yunanmış, Pontusmuş, teröristmiş, Allah akıl versin
  • 06 Haziran 2019, Perşembe 0:13

Atatürk Alanı'nda toplanan binlerce kişiye konuşan İmamoğlu "bayram için İstanbul'dan gelenlerin geri dönmesi gerektiğini" söyledi ve "Burada İstanbul'dakileri arayıp, konuşmalı. Partiler üstü süreç olduğunu anlatmalı. Bunu hep birlikte başaracağız." diye konuştu.

"İstanbul'da seçimi kazanmış bir belediye başkanı olduğunu" söyleyen Ekrem İmamoğlu "Ama bir avuç insan Türkiye'nin demokrasi sürecine sıkıntı verdi. Hep beraber bu süreci tamir edeceğiz. Biz süreci tamir ederken, birileri kötü sözler söyleyebilirler. Ben o laflara girmek bile istemiyorum. 'Çaldılar' diyebilirler, şunu diyebilirler, bunu diyebilirler. Hiçbir önemi yok. Biz, bu saatten sonra yapacağımız işe bakıyoruz." ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu "seçimin iptal nedenini Ramazan ayının başında açıklayanların, Ramazan ayının sonunda iptal nedeninin anlamsız olduğunu açıkladıklarını" savundu.

İmamoğlu 18 günlük görev süresinde yaptıkları hizmetlerle insanların gönlünde "taht kurduğunu" söylerken "18 gün milletimizi mutlu ederken, birilerinin de aklını başından aldı. 18 günde çıldırdılar, ben var ya o bir avuç insanı 1800 günde deli edeceğim. O kadar güzel hizmetler yapacağım ki, şaşıracaklar." diye konuştu.

"Rum, Pontus" tartışmalarına da değinen İmamoğlu, "Neymiş? Ekrem, Yunanmış, Pontusmuş, teröristmiş… Allah akıl versin." derken, Trabzon ziyareti sırasında protestolarla karşılaşmasının ardından "Ben buraya Selahattin Demirtaş'ın kucağından gelmedim" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da "Köyümü ziyaret ederken sordular, ben dedim ki ben bir tek anamın kucağını biliyorum. Anamın, babamın köyünün ocağını biliyorum. Allah akıl versin" sözleriyle yanıt verdi.

İmamoğlu, "Akıl uçmuş. Ekrem'in inancıyla, etnik kökeniyle uğraşıyorlar. Etnik köken üzerinden insana hakaret edilmez. Ermeni, Süryani, Rum vatandaşına saygı duyan bir anlayışa sahibim. İnancıyla ilgili de ölçmeye çalışıyorlar. Size bakıyorlar, etnik kökeninizi, inancınızı ölçüyorlar." dedi.

İmamoğlu Trabzon'daki konuşmasının ardından Giresun'a doğru giderken, yol üzerindeki ilçelerde de konvoyunu durduran yüzlerce kişi için kısa konuşmalar yaptı.

Daha sonra Giresun'da konuşan İmamoğlu'nun Karadeniz programını Ordu'da yaptığı konuşmayla sona erdirdi.

Bahçeli: Adayların TV tartışması iyi bir tartı

Diğer yandan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da partisinin bayramlaşma töreninde yaptığı açıklamada İstanbul Belediye Başkanı adaylarının bayram sonrasında televizyonda bir araya gelebileceklerini söyledi.

bbc

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık