KAMU ARACI SİYASİ İŞLERDE KULLANILDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Burhanettin Kocamaz şu an İYİ parti adayı. Seçim ofisleri süsleniyor. Bu özel ve siyasi işlerde ise devletin itfaiye araçları kullanılıyor. Okurumuz Gece saat 24.oo dan sonra olaya rastlamış, fotoğrafları acele çekmiş. Bize de vatsaptan atmış. Olay günü 24 Ocak gecesi, 25’ine devrolduğu saatler. Okurumuz, bu nasıl iş diyor ve soruyor.

KAMU ARACI SİYASİ İŞLERDE KULLANILDI
  • 26 Ocak 2019, Cumartesi 10:48

İşte okurumuzun bize attığı. tek kelime ilave etmediğimiz notta aşağıda:

“Mersin Büyükşehir Bld.Bşk.Burhanettin Kocamaz'a bağlı İtfaiye Daire Başkanlığının resmi aracı ile İYİ Parti adayı Burhanettin Kocamaz'ın Göçmen Kavşağı civarındaki Botanik Bahçesi adı verilen yeni seçim bürosunun süslemeleri yapılıyordu. Süslemeleri yapan Resmi itfaiye personeli iki kişi idi. Resimlerden de anlaşılacağı Beytül Mal olan Devletin aracıyla şahsi işler yapılıyor. Bundan bir ay önce İtfaiye Daire başkanı olan Arif Sayın isimli memuru, makam arabasıyla Elazığ'a kendi şahsi işine gitti diyerek görevden almışlardı. Onun yerine Mersin emniyet Müdür Yrd. Mehmet Bahtiyar Aydın'ı belediyeye transfer ederek, itfaiye daire başkanı yapmışlardı. Haber değeri taşıdığını düşünerek size yolluyorum. Bu fotoğraftan da anlaşılacağı üzere itfaiye aracı Kocamaz'ın şahsi işlerinde kullanılmıştır.”

DEVLETİN MALINI, İŞÇİSİNİ, MEMURUNU PARTİ İŞLERİNDE KULLANMAK YASAL’MI… YOK MU BİR HESAP SORACAK YETKİLİ…

Şimdi birileri çıkıp fasaryadan kanarya laflar edebilirler. Yer belli. Olay anı belli. Mobese kameralardan ortaya çıkar. Hadi mobeseler çalışmadı diyelim (!) Civardaki güvenlik kameralarından yine çıkar…

OKURUMUZUN ATTIĞI FOTOĞRAFLARDAN İŞE YARAYANLARDAN BİR KAÇI...

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık