Karamollaoğlu: Türkiye’nin değil AK Parti ve onun ortağının beka problemi vardır

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Karamollaoğlu, “Eğer bu ülkede bir beka probleminden bahsedeceksek, bunun en büyük müsebbibi iktidarın bizzat kendisidir. 16 yıldır ülkeyi mahkum ettikleri yanlış politikalardır.” dedi.

Karamollaoğlu: Türkiye’nin değil AK Parti ve onun ortağının beka problemi vardır
  • 28 Şubat 2019, Perşembe 13:27

Konuşmasına Necmettin Erbakan’ı anarak başlayan Karamollaoğlu, yerel seçim gündemine ilişkin konuştu. Seçimlerde beka problemi olmadığını kaydeden Karamollaoğ” “Türkiye’nin beka problemi yoktur, AK partinin ve onun ortağının beka problemi vardır.” ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu’nun açıklamasının satırbaşları şöyle:

31 Mart seçimlerine bir ay gibi kısa bir süre kaldı. Ama iktidar kanadı ülkenin gerçek problemlerini konuşmak yerine, haftalardır Beka probleminden bahsediyor. Çünkü ne ekonomi de, ne dış politika da ne de yerel yönetimlerle ilgili millete söyleyebilecekleri hiçbir şey kalmadı. Yerel seçimleri beka seçimi gibi gösterip milletimizi korkutarak oy devşirmeye çalışıyorlar.

Eğer bu ülkede bir beka probleminden bahsedeceksek, bunun en büyük müsebbibi iktidarın bizzat kendisidir. 16 yıldır ülkeyi mahkum ettikleri yanlış politikalardır. Ama Tekrar söylüyorum: Türkiye’nin beka problemi yoktur, AK partinin ve onun ortağının beka problemi vardır.

“PROBLEMLERİ BİZ ÇÖZERİZ”

Son zamanlarda zirve yapan ekonomik problemlerin sadece kısa vadeli vaatlerle çözülecekmiş gibi gösteriliyor. 31 Marttan sonra her şey iyi olacakmış! İktidara göre 24 Hazirandan sonra da her şey düzelecekti.

Bunlar hiçbir problemi çözemezler. Çünkü nasıl çözeceklerini bilmiyorlar, 26.5 milyar yatırım yapacaklarmış ve 2.5 milyon işsize iş bulacaklarmış. El İnsaf! Çocuk kandırdıklarını sanıyorlar. Milletimiz artık laf değil çözüm istiyor. Vaatler o kadar abartıldı ki kimse artık inanmıyor. Bugün Türkiye’de yaşanan problemleri çözecek tek bir parti var o da Saadet Partisi’dir.

“DÜRÜST OLMAK GEREKİRSE”

Bugün gelinen noktada zillet içinde debelenenler, hallerini gizlemek için sürekli saldırıyorlar. Fakat bilsinler ki kendileri zillet çamuru  içinde boğulup gidecekler. Dürüst olmak gerekirse, bütün siyasi yalanların içerisinde Saadet Partisi hedef alınıyor. Çünkü insanımızı Saadete kavuşturacak tek merci biziz. İktidar da bunu çok iyi biliyor. Ne kadar uğraşırsa uğraşsın milletimizin Saadetine engel olmayacak çünkü Saadet bulmak bir insan hakkıdır. 

BİZ BİR İTTİFAK YAPTIK”

İktidar bizi seçim sat-ı mailine girdiğimizden beri bir ittifakın içerisinde gösterme çabasında. Her gün yeni bir şeyler bulup ittifak yaptığımızı iddia ediyorlar. Bizde bugün itibari ile bir ittifakın içerisinde olduğumuzu ve ittifak yaptığımızı açıklama kararı aldık. Çok açık söylüyorum biz bir ittifak yaptık

Bizim ittifakımızı;

-İşsiz olan her 5 gençten biri ile

-Atanamayan öğretmenlerle

-Emeklilikte Yaşa Takılan mağdurlarla

-KHK mağduru olup da problemleri hala çözülemeyenlerle

-Tanzim satış kuyruklarında biraz daha ucuza sebze almanın derdine düşüp saatlerce bekleyen vatandaşlarımızla

Bil-umum biz ezilen, hakkı sömürülen, adaletsizliğe mahkum edilen, açlık ve sefalete mahkum edilen halkımız ile ittifak yaptık. Bizim her gün halka halka genişleyen bu ittifakımız birilerini rahatsız etti. Bu sebepten dolayı Saadet Partisini ağızlarından düşürmüyorlar. Herkes bilsin ki Saadet Partisi bütün seçim bölgelerinde 1389 yerde aday gösterdi. Hiçbir seçim bölgesin de bir partiyi desteklemeyecek kendi adaylarının kazanması için gayret edecektir. Bunu da herkes böyle bilsin. Her zaman söylediğimiz gibi biz bütün uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz.

POLİTİK YOL

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık