MAHMUT TANAL, TAŞI GEDİĞİNE KOYDU

MAHMUT TANAL, TAŞI GEDİĞİNE KOYDU Şimdi merak ediyorum; hukuksuzluğu meşrulaştırmak için “FETÖ’den”, “baldızdan”, “kayınbiraderden” bahseden AKP’nin YSK’daki sesi Recep Özel bey, bu duruma nasıl bir yorum getirecek?

MAHMUT TANAL, TAŞI GEDİĞİNE KOYDU
  • 08 Mayıs 2019, Çarşamba 14:38

MAHMUT TANAL, TAŞI GEDİĞİNE KOYDU:

"Madem AKP’nin YSK temsilcisi Recep Özel, İstanbul seçimlerinin neden iptal edilmesi gerektiğini savunurken “Düşünebiliyor musunuz, FETÖ’cü birisinin baldızı, kayınbiraderi sandık kurulu başkanı yapılmış” deyiverdi, o zaman biz de açıklayalım:

Seçimin iptali yönünde oy kullanan, Genel Başkanımızın grup toplantısında soyadına özellikle vurgu yaptığı YSK hakimi Refik Eğri’nin kayınbiraderi İsmail Çapraz’ın, eski AKP Sivas Merkez İlçe Başkanı olduğunu biliyor muydunuz?

-Refik Eğri’nin kayınbiraderi İsmail Çapraz, ailesi ve kendisi hakkındaki FETÖ iddiaları üzerine AKP Genel Merkezi’nin talimatıyla Sivas Merkez İlçe Başkalığı görevinden istifa etti.

YSK hakimi Refik Eğri’nin diğer kayınbiraderi Mehmet Emre Çapraz, FETÖ’yle iltisaklı kurum iddiasıyla soruşturulup yargılama konusu olan Aktif Sivaslı Sanayici ve İŞ Adamları Derneği’nin (ASSİAD) Yönetim Kurulu Başkanıydı.

Refik Eğri’nin kayınbiraderi Mehmet Emre Çapraz, Kasım 2016’da Sivas merkezli FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı.

2014’deki Sivas yerel gazete haberlerinde, YSK hakimi Refik Eğri’nin AKP ilçe başkanı kayınbiraderi için “Cemaat ilişkileri medyada boy boy yer alan” ifadesi kullanılmıştı.

Şimdi merak ediyorum; hukuksuzluğu meşrulaştırmak için “FETÖ’den”, “baldızdan”, “kayınbiraderden” bahseden AKP’nin YSK’daki sesi Recep Özel bey, bu duruma nasıl bir yorum getirecek?"

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık