MERSİN BÜYÜKŞEHİRDE TAYİN ATAMA İŞLERİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yeni yönetimin BORÇ içinde aldık açıklamasından sonra epey bir mesafe kat etti. Geçen mecliste borçlanma yetkisi de alındı. Bu arada işçi çıkarımları oldu. İşçi alımı yok dendi ancak belirli yerlere alınanlar oldu. Bu arada vatsap hattımıza bir görüntü gönderildi. İnceledik zabıta olarak Mersin Büyükşehir’e geçmek isteyenlerin listesi. Bizde listeye baktık. CHP’li Mersin Yenişehir , İZMİR Belediyesinden, MHP’li Erdemli ve Toroslar, Gülnar Belediyesinden tutunda, Akdeniz belediyesinden, çok değişik illerden ve ilçelerden gelmek isteyen var. Listesi yapılmış. İnsan kaynaklarında onay bekliyor.

MERSİN BÜYÜKŞEHİRDE TAYİN ATAMA İŞLERİ
  • 26 Eylül 2019, Perşembe 10:11

Listede yok, yok. Niğde, Hatay, Urfa, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Adana, Lüleburgaz, Diyarbakır, Üsküdar, Maltepe, Çankaya, Bahçelievler, Fatih, Düzce, Bahçelievler, Elbistan…. Uzayıp gidiyor… Çoğunluk lise mezunu... Hizmet yılları ise 9 ay ile 5 yıl arası. Çoğunluk bir iki yıllık… 6yıllık ve 9 yıllık olanda var. Aşağıda bir liste yayınlayacağım.

Bir kısmı bu… Kimseyi tanımam bilmem. Amacım kimseyi karalamak da değil. Vatsaptan bize bilgi atanlar şunları dile getiriyorlar:

“İlgili listedeki ismi geçen kamu personelleri için nakil duyurusu resmi ilanen yapıldı mı, Belediyenin mali bütçesi gerçekleşen gelirin personel giderlerinin yüzde kaçı, eğer aşmışsa, bakanlıktan her personel için ilave izin alındımı, Naklen geçmesi planlanan personeller için nasıl bir duyuru ve ilan yapıldı,  yapıldı ise demokratik olarak herkes dilekçe hakkini kullandı mı, yoksa ahpab çavuş ilişkisimi oldu,  Naklen geçmesi planlan personeller icin ne gibi kriter ve liyakatlere bakıldı ve bu iş için komisyon kuruldu mu, Naklen geçmesi planlan bu personellerden, herhangi birilerinin,  maddi ve manevi talebi olabilir mi,  Mevcut çalışan zabıta personelleri farklı ilçelere gönderilerek, zabıta personeli eksik diye bu nakillerin yapıldığı iddiası doğrumu, Naklen geçmesi planlanan zabıta personelleri için watsaptan gurup kurulup tüm işlemlerin bu guruptan gizli yapıldığı iddiaları doğrumu, Belediyenin bütçesi malum ortada iken bu kadar fazla miktarda personelinin belediyeye yıllık maliyeti ne olacaktır?”

İlgililere ve Başkanımız Sn. Vahap Seçer’e duyurulur. Bu işleri çok dikkatli inceletsin, Hem kendine, hem belediyeye ve kamuya bir zarar gelmesin.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık