PARKOMAT ÇÖZÜM DEĞİL, OTOPARK YAPIN

Mersin'de vatandaşlar kısa süre önce gündeme gelen PARKOMAT tartışmasına yeni bir boyut getirdiler. Bu uygulamanın daha öncede hayata geçtiği ve mahkemelik olduğunu savunan Mersin'li vatandaşlar, "yasaya ve hukuka aykırı işlem olur. Bunun yerine belirli yerlere çok katlı otoparklar yapılabilir. Kentin oto park işi çözümlenebilir. Kamuya açık olan yolları işgal etmek hukuki olmadığı gibi, traifiği de zaten allak bullak ediyor" dediler.

PARKOMAT ÇÖZÜM DEĞİL, OTOPARK YAPIN
  • 06 Mayıs 2019, Pazartesi 9:55

Mersin'de vatandaşlar kısa süre önce gündeme gelen PARKOMAT tartışmasına yeni bir boyut getirdiler. Bu uygulamanın daha öncede Mersin de hayata geçtiği ve mahkemelik olduğunu savunan Mersin'li vatandaşlar, "yasaya ve hukuka aykırı işlem olur. Bunun yerine belirli yerlere çok katlı otoparklar yapılabilir. Kentin oto park işi çözümlenebilir. Kamuya açık olan yolları işgal etmek hukuki olmadığı gibi, traifiği de zaten allak bullak ediyor" dediler. 

Diğer taraftan haber merkezimiz bu hususta geçmişte yaşananları araştırmak için Google arama moturunda bir arama yaptı. Yaptığımız aramada ise aşağıdaki linkler çıktı ve bu linklerde de PARKOMAT meselesi sıkıntısından, hukuksuzluğundan bahsediliyor.

Okurlarımız ve ilgililerde bunlara bir göz atsınlar... (Aşağıda) 

https://www.hukukihaber.net/ekonomi/mahkeme-parkomatlar-yasaya-aykiri-h42471.html

http://www.kuzeyhaber.com/yazar-yazisi/parkomat-yasal-degil/3098

http://www.habergazetesi.com.tr/yazarlar/11524/parkomat-yasal-mi

https://www.hedefhalk.com/haber/parkomat-belediye-isi-degildir-1368640

http://www.pratikhaber.com/genel/parkomatlar-yasal-degil-h17546.html

https://www.hedefhalk.com/haber/parkomat-belediye-isi-degildir-1368640

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık