TOROSLAR ŞERİFE ARICI’YI BEKLİYOR...

Mersin’in CHP adayını açıklamadığı tek ilçe kalan Toroslar’da Avukat, kadın hakları aktivisti, kent hakları savunucusu, HAYIR platformu lideri Şerife Arıcı Yıldız’ın aday olarak atanması beklentisi çok yüksek.

TOROSLAR ŞERİFE ARICI’YI BEKLİYOR...
  • 06 Şubat 2019, Çarşamba 23:10

Yıllara dayalı sivil toplum çalışmaları, kadın ve çocuk savunuculuğu, kent ve demokrasi mücadelesi ile tanınan Avukat Şerife Arıcı’nın Toroslar İlçesine CHP den Belediye Başkan Aday Adaylığı’nın ilk günden yarattığı heyecan, CHP ve Mersin kamuoyunda yüksek beklentiye dönüştü.
Arıcı, 7 den 77 ye, köylüsünden kentlisine her kesime ulaşan, çalışma ve projeleri ile ve yürüttüğü kampanya ile, sadece Toroslar’ın değil, Mersin’in gözdesi oldu.
Şu ana kadar hiç bir ilçede kadın adayın atanmadığı Mersin’de kadınların da son umudu olan Arıcı’nın “ kente kadın eli değmeli” sloganı büyük karşılık buldu.
Geçtiğimiz günlerde CHP kadın insiyatifi tarafından adaylığı için talepte bulunulan  ve adaylığı STK ve demokratik kitle örgütleri tarafından desteklenen Arıcı’nın adaylığı yüksek olasılık olarak görülüyor.
CHP Toroslar adayı ve kadın aday için gözler Genel Başkan Kılıçdaroğlunda.
Mersin, CHP den kadın aday bekliyor...

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık