ÜMRANİYE SEMALARI UÇURTMALARLA ŞENLENECEK

Ümraniye bu hafta sonu uçurtma coşkusuna ev sahipliği yapacak. Uçurtma Belediyesi, uçurtma şenliğinde, katılımcılara binlerce uçurtma dağıtacak

ÜMRANİYE SEMALARI UÇURTMALARLA ŞENLENECEK
  • 26 Eylül 2019, Perşembe 10:28

Şenlik, 29 Eylül Pazar günü Ümraniye Hekimbaşı Spor Tesisleri'nde binlerce uçurtma severin katılımıyla gerçekleşecek. Etkinliğe katılan tüm katılımcılara Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım tarafından binlerce uçurtma dağıtılacak.

İstanbul Uçurtmacılar Derneği’nin de destek vereceği şenlikte, uçurtma atölyeleri de yer alacak ve katılımcılar kendi uçurtmalarını yapma imkanına kavuşacak.

Ayrıca, ülkemizi dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen uluslar arası uçurtma festivalilerinde başarıyla temsil eden Türk Uçurtma Takımı da uçurtmalarla gösteriler yapacak.

Şenlikte, dünyanın 5.beşinci en büyük bayrak uçurtması olan 60 metrekarelik dev Türk Bayrağı uçurtma gökyüzüne havalandırılacak. Bunun yanısıra, Türkiye’nin en büyük uçurtması olan 100 metrekarelik vatoz balığı uçurtma ve birbirinden ilginç değişik karakterlerdeki uçurtmalar yine aynı ekip tarafından gökyüzüyle buluşturulacak.

Çeşitli animasyon gösterileri ve eğlenceli aktivitelerle renklendirilecek olan şenliğe ilginin büyük olması bekleniyor. - BÜLTEN-

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık