Yeni bir iddia daha ortaya çıktı

Skandalların başkanı Çerçioğlu CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, görev yaptığı 5 yılda skandallarıyla gündemden düşmedi. 2014 seçimleri öncesinde 133 seçim vaadinde bulunan ancak 5 yılın sonunda sadece 13 projeyi hayata geçirebilen Çerçioğlu, projelerden çok skandallarıyla konuşuldu. Çerçioğlu, başta FETÖ'nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan'ı danışmanı yapması, ihaleye fesat karıştırması, yolsuzluk dosyaları, çalışanlarına mobbing uygulaması, rant ve son olarak da hayvan katliamı ile gündeme oturmuştu.

Yeni bir iddia daha ortaya çıktı
  • 29 Mart 2019, Cuma 10:59

KAYNAKLAR FETÖ'YE

Hakkında 15 soruşturma bulunan Çerçioğlu, mahkemelerde görülmeye başlayan davaların hiçbirine sağlık raporu sunarak katılmadı.
FETÖ'den tutuklu Karaarslan'a verdiği ihalelerle belediye kaynaklarını örgüte aktarmaktan yargılandığı davalara katılmayan Çerçioğlu, kendisini en başarılı belediye başkanı gösteren anket firmasının sahibinin baldızına da 3 saatlik eğitim için verdiği 177 bin lira ile uzun süre gündemi meşgul etmişti.

İHALEYE FESAT, VURGUN

Çerçioğlu'nun belediye başkanlığı döneminde yaptırılan 'Kent Meydanı' yapım işinde 'İhaleye fesat karıştırma' iddiasıyla dava açılmıştı.
Çerçioğlu, kent meydanında bulunan onlarca ağacı katlederken meydanı beton yığını haline getirdi. Çerçioğlu'nun yönettiği Büyükşehir Belediyesi'nde 2016'nın Nisan ayında otopark vurgunu patlak vermişti. Belediyeye ait otoparklardan toplanan paraların belediyeye ait Aybel A.Ş'nin elektronik altyapılarını hazırlayan şirketin sahibi Uğur Saydar'ın işyerinin kasasından çıkmasıyla büyük vurgun ortaya çıkmıştı.

SAYMAKLA BİTMİYOR

Özlem Çerçioğlu, sendikal haklarını isteyen şoförleri işten çıkarmış, çocuk kreşini kapatmış, Aydınspor 1923 Kulübü'nün tesislerindeki suyu kesmişti.
Skandalları saymakla bitmeyen Çerçioğlu, geçtiğimiz günlerde belediye barınağında yaşanan hayvan katliamlarıyla gündemdeki yerini korumuştu. Yerel seçimler öncesi bir skandala daha imza atan Çerçioğlu, bölgesel park alanı olarak ilan edilen 250 dönümlük yeşil alanı ticari alana çevirtmiş, birilerine büyük rantın önünü açmıştı.

YENİ ASIR

https://www.yeniasir.com.tr/gundem/2019/03/29/skandallarin-baskani-cercioglu

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık