Yıldırım: Kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak insan değilim

'Konumumuz ne olursa olsun elimizden gelen katkıyı sağlayacağız.'

Yıldırım: Kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak insan değilim
  • 28 Nisan 2019, Pazar 15:51

31 Mart yerel seçimlerinde AKP'den aday olduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını kaybeden Binali Yıldırım, seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamalarda "Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak bir insan değilim." ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım, İstanbul'da Kasımpaşa Lisesi'nde düzenlenen pilav gününde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Düşünün birbirine eşit oy almış iki aday var. Oylar yüzde 10 kadar, 850 bin oy sayılıyor ve 15 bin oy bizim lehimize yeniden kazanılmış oluyor. Halbuki kaybeden de kazanan da aynı olması lazım. Eğer hata varsa, iptal oy varsa bunların eşit olarak değerlendirilmesi lazım. Bu bile başlı başına farkın 29 bin 500'den 13 bine iniyor olması sadece 850 bin sayılan oyda bunun gerçekleşmiş olması, 8,5 milyon oyun sayıldığında, basit bir kıyasla ne olacağını ortaya koyuyor. Dolayısıyla bu seçimle ilgili insanların kafasında hiç yok olmayacak bir soru işareti olmuştur. Bütün bunlar geride kaldı. Hukuki bir süreç Yüksek Seçim Kurulu'nda devam ediyor. Bize düşen onun sonucunu beklemek ve ondan sonra da herkes işine gücüne bakacak.

Seçimler geride kaldı. Bundan sonra şehrin güzelliği için İstanbul'un marka değerinin yükselmesi için daha yaşanılır bir şehir haline getirilmesi için yapılacak çalışmaları izleyeceğiz, takip edeceğiz. Konumumuz ne olursa olsun elimizden gelen katkıyı sağlayacağız."

artigercek.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık