YSK Başkanı: 13 seçim müdürü başka illere görevlendirilmiştir

YSK Başkanı Sadi Güven, 'Seçimlerdeki usulsüzlükler dikkate alınarak 13 seçim müdürü başka illere görevlendirilmiştir' açıklaması yaptı.

YSK Başkanı: 13 seçim müdürü başka illere görevlendirilmiştir
  • 06 Haziran 2019, Perşembe 0:20

YSK Başkanı Sadi Güven, seçimlerdeki usulsüzlükler dikkate alınarak 13 seçim müdürünün başka illere görevlendirildiğini açıkladı.

İstanbul seçim müdürlüklerinde görev yapan müdürler ve diğer sorumlular hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını da belirten YSK başkanı, "Kanuna aykırı görevlendirme yapan ilçe seçim kurulu başkan ve diğer sorumlular hakkındaki suç duyurusu HSK'ye gönderilmiştir" açıklamasında bulundu.

YSK Başkanı Sadi Güven tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerde, İstanbul İline bağlı seçim müdürlüklerinde görev yapan seçim müdürleri ve diğer sorumlular hakkında, Yüksek Seçim Kurulunun 06/05/2019 tarihli, 2019/4219 sayılı kararındaki seçimin iptaline dayanak oluşturan usulsüz işlemlere yönelik disiplin soruşturması başlatılmıştır. Sandık kurulu başkanlarının ve memur üyelerinin usulsüz olarak belirlenmesindeki yoğunluk dikkate alınarak, 13 seçim müdürü başka illere görevlendirilmiştir.”

ARTI GERÇEK

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık