Tarım Bakanı: Gübrede yüzde 15 indirim yaptık

Bakan: "Tarım Kredi Kooperatiflerimiz ile yaptığımız çalışma neticesinde en önemli tarımsal girdilerden birisi olan gübre fiyatlarında ’lere varan indirim kararı aldık. Örneğin, DAP Gübresi’nin tonunu 3.250 TL’den 2.900 TL’ye düşürdük" dedi

Tarım Bakanı: Gübrede yüzde 15 indirim yaptık
  • 24 Eylül 2018, Pazartesi 19:05

Tarım Bakanı Pakdemirli, "Gübre fiyatlarında yapılan indirimin piyasaya yansıması ile beraber tüm sektörün de benzer hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. Cumhurbaşkanımız’ın da her zaman ifade ettiği gibi “Çiftçimize sahip çıkacağız ve asla ezdirmeyeceğiz” dedi.

Daha sonra sözlerine devamla, "Gübre ile ilgili aldığımız bu indirim kararının yanı sıra uzun yıllardır artmayan buğday ve arpa pirim desteklerini de artırıyoruz. Arpa ve buğdayda 5 kuruş olan pirim desteğini 0 artırarak 10 kuruş olarak ödeyeceğiz. Çiftçimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun. Gübre ile ilgili aldığımız bu indirim kararının yanı sıra uzun yıllardır artmayan buğday ve arpa pirim desteklerini de artırıyoruz. Arpa ve buğdayda 5 kuruş olan pirim desteğini 0 artırarak 10 kuruş olarak ödeyeceğiz. Çiftçimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun" dedi.
 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık