ABB'den Mersin Barosu'na ziyaret

ABB MERSİN İL YÖNETİMİ BARO BAŞKANLIĞNI ZİYARET ETTİ. BAŞKAN AV.ALİ ER “HUKUK HEPİMİZE LAZIM “ DEDİ

ABB'den Mersin Barosu'na ziyaret
  • 08-06-2017 16:14

Feyyaz YILDIZ

İlimizde faaliyet gösteren aktif Basın kuruluşlarından biri olan ABB (ANADOLU BASIN BİRLİĞİ) Protokol ziyaretlerini son sürat yapmakta. Önce Emniyet Müdürlüğü ve B.Şehir Belediye Başkanlıklarına yaptıkları nezaket ziyaretlerinden sonra Mersin Gençlik Spor İl müdürlüğü nü ziyaretlerden sonra Mersin Barosu, ESOB, EMO Başkanlıklarını ziyaret ederek Sivil Toplum örgütleri ziyaretlerini devam ettirmekteler. Günümüzde devamlı Hukukun üstünlüğünün var olduğu tartışılan Avukatların merkezi Mersin Barosu Başkanı Av. Ali ER Makamında ABB Bşk. Ali YILDIZ, Bşk. Yrd. Oktay GÜNERİ, Hukuk Danışmanı Av. Burak CANLI, Eğitim ve Halkla ilişkilerden sorumlu Yön. Kur. Üyesi Eğt. Muazzez BENZETSEL, İl sekreteri Gazeteci Yazar Feyyaz YILDIZ, Ekibin Ses Gazetesi Haber Md. Bayram Çagac, Belgeseller yapımcısı ve Kameraman Ozan KARA, Dernek Halkla ilişkilerden sorumlu Yön. Kur Üyesi Levent ER den oluşan heyet ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında Hukuka dayalı bir açıklama yapan Baro başkanı Av. Ali ER “T.C Devleti bir Hukuk devletidir. Her ne kadarda tartışma haline getirdiğimiz Hukuk hepimiz için vardır ve onun üstünlüğüne inanmalıyız. Basınımızla, Sivil Toplum kuruluşlarımızla hep birlikte Hukuka inanmalıyız ve onsuz düzenin yüreyemeceği bilincine varmalıyız. Bu konuda Basınımızın yardımcı olacağına kesin ve kati olarak inanmaktayım. Biz Baro olarak her ne kadar Uğraşsakta altıncı güç Basına burada büyük işler düşmekte. Hukuklun ayakta kalması için önce ona inanmalıyız” Dedi.

 ABB Başkanı Ali YILDIZ “Başkanım öncelikle bizleri kabul edip kapınızı bize açtınız. Yönetim kurulum ve arkadaşlarım adına size teşekkür ediyorum. Elbette burası Hukukla ilgili bir bölümün merkezi olduğuna göre Hukuk burada konuşulur. Burada biz sivil Toplum kuruluşları olarak üstümüze ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. Basının gücünden bahsettiniz. Elbet Basının gücünü kimse tartışamaz ama Bu işide bilenler yaparsa bize göre kalite dahada artar. En fazla gazeteci tutuklanan ülkelerin ilk başını bizim ülkemiz çekmekte. Biz hukuka her zaman saygılıyız, olmak zorundayız. Hukuk makanizması işlemezse o yerde her şey durur.  Onun için sizlere de hukukun çalışması için büyük görevler düşmekte. Bu arada bize de düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduğumuzdan emin olun “ dedi.

(Basın Bülteni)ÇOK OKUNAN HABERLER