Aşut, gazetecilerin Basın Bayramını kutladı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nda yayınladığı mesajla, basın mensuplarının bayramını kutladı.

Aşut, gazetecilerin Basın Bayramını kutladı
  • 24-07-2017 12:46

24 Temmuz 1908 tarihinde İkinci Meşrutiyet’in ilanıyla birlikte Türk basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü kutlanan Basın Bayramı’nda MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut kutlama mesajı yayınladı. Basın mensuplarının kentin, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağladığını belirten Aşut,

“Gazeteciler ve Basın Bayramı, Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz tarihinde kutlanan önemli gündür. Sansür demokrasinin yerleşmediği ülkelerde uygulanan bir uygulamadır” dedi.

Meslek ilkeleri çerçevesinde çalışmayı ilke edinen ve zor şartlar altında büyük bir özveri ile çalışan gazetecilerin, önemli ve hassas bir görev ifa ettiklerini aktaran Aşut, basın mensuplarının, bir ülkenin demokratik gelişmesine olanak sağladığının da altını çizdi.

Aşut, kentte görev yapan tüm basın çalışanlarının bayramını kutladı.

-BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER