BAKAN SARIEROĞLU'NUN MESAJI

BAKAN SARIEROĞLU'NUN, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

BAKAN SARIEROĞLU'NUN MESAJI
  • 31-08-2017 16:45

Asırlardan asırlara, nesillerden nesillere destanlaşan zaferlerimiz; aziz milletimizin esareti cesaretle yok ederek, vatan ve millet aşkıyla ördüğü istiklâl ve istikbal mücadelesinin gurur abidesidir. O zaferler ki bağımsızlığı karakter benimseyen bir ecdadın dünya üzerinde emsali görülmemiş Milli Mücadelesi’nin onur nişanesidir.

Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 26 Ağustos 1922’de Afyon Kocatepe’de başlayan, 30 Ağustos’ta zafer ve kahramanlıkla taçlanan Büyük Taarruz’un mirasını, kahraman ecdadımızın ve ulusumuzun bizlere bıraktığı millî şuuru, azimle geleceğe taşımak en asli görevimizdir.

Ülkemizin, devletimizin temellerinde yer alan yüksek vatan sevgisi, bağımsızlık aşkı, hangi şart altında olursak olalım her zaman diri kalacak, yolumuza ışık tutmaya devam edecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bekası ve istikbali uğruna mücadele veren kahraman şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. 

-csgb.gov.tr-ÇOK OKUNAN HABERLER