Başkan Tarhan halkoyunu öğreniyor

Başkan Tarhan halkoyunu öğreniyor

Başkan Tarhan halkoyunu öğreniyor
  • 17-09-2017 16:09

Mezitli Belediyesi ve Mezitli Lions Modern Halk Dans Grubu arasında işbirliği ile gerçekleştirilen halk oyunları kursunun ilk dersine katılan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan bir süre kursiyerlerle birlikte halay çekti.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Lions Modern Halk Dans Grubu ile ortak gerçekleştirilen Halk Oyunları Kursu’nun ilk dersine katıldı. Eğitici eşliğinde kursiyerlerle birlikte halk oyununa başlayan Başkan Tarhan, sergilediği figürler ile büyük alkış aldı.

İnsanları kültürel değerleri yaşatmak için bir araya getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Mezitli Lions Kulübü Halk Oyunları Koordinatörü Sibel Gelbul, Başkan Tarhan’a kendilerine bu imkânı sunduğu ve ilk kursa katılarak destek verdiği için teşekkür ettiğini söyledi.

Mezitli halkının halk oyunlarına ilgisini çekmek amacıyla ilk derse katılarak kursiyerlerle birlikte halk oyunu öğrendiğini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, belediyelerin bu tür sosyal sorumluluklara sahip çıkması gerektiğini söyledi.

KÜLTÜREL DEĞERLERİN TANITILMASINI İSTİYORUZ

Çocuklarımızın ve gençlerimizin boş zamanlarını en iyi biçimde değerlendirilmesine katkıda bulunmak bizlerin sosyal sorumluluğu olduğuna vurgu yapan Başkan Tarhan, “Gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek çevresel faktörlerden uzak durmaları bizler için oldukça önem taşımaktadır. Bu sorumlulukla yerel ve ulusal düzeydeki folklor kültürümüzün unutulmaması ve kültürel değerlerinden biri olan halk oyunlarımızın tanıtımının yapılarak, gelecek nesillere aktarılması konusunda çalışmalar yapılmaya devam edilecektir” dedi.- BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER