Büşüşen ülke ortak hedefimiz

"BÜYÜYEN BİR ÜLKE HEPİMİZİN ORTAK HEDEFİ"

Büşüşen ülke ortak hedefimiz
  • 07-06-2017 18:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, "Bizim için emek ve alın teri önemli. Emeğin geleceğe umutla ve güvenle bakması da, huzurlu ve güvenli işyerleri de önem teşkil ediyor. İşverenin de çalışanıyla birlikte bir bütün olması adına bu tür yerlere sık sık geliyoruz. Ayda bir iki defa işçilerimizle bir arada olup birlikte yemek yiyoruz." dedi. 

Bakan Müezzinoğlu, Arnavutköy'deki Greif Fabrikası'nı ziyaret etti. İşçilerle öğle yemeği yiyen Müezzinoğlu, işçilerin sorunlarını dinledi.

Müezzinoğlu'nun, işçilere, sigorta, yemek ve servisle ilgili sorunları olup olmadığını sorması üzerin işçiler, kreş sorunu dile getirirdi, asgari ücrette artış beklediklerini ifade etti.

Ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Bizim için emek ve alın teri önemli. Emeğin geleceğe umutla ve güvenle bakması da, huzurlu ve güvenli iş yerleri de önem teşkil ediyor. İşverenin de çalışanıyla birlikte bir bütün olması adına bu tür yerlere sık sık geliyoruz. Ayda bir iki defa işçilerimizle bir arada olup birlikte yemek yiyoruz. Burada arzu ettiğimiz şu; işverenimiz işin bir ayağı ise çalışanımız diğer ayağı. Sağ ve sol ayak birbiriyle ne kadar uyumlu ise ülke adına o kadar çok başarı gelir. Bu anlamda gittiğimiz iş yerlerinde sendikalarımızla işveren arasındaki hukuk, sendika temsilcilerimizle işçiler arasındaki hukuk bizi daha da mutlu ediyor. Bugün burada o fotoğrafı gördük. Onları seviyoruz, onların yarınlarını bugünden daha güçlü olmasını arzu ediyoruz. Büyüyen bir ülke hepimizin ortak hedefi."

Müezzinoğlu, daha sonra işçilerle fotoğraf çektirdi.

kaynak: .csgb.gov.trÇOK OKUNAN HABERLER