BÜYÜKŞEHİR’DE BYLOCK DEPREMİ!

Mersin dün, Büyükşehir Belediyesi’nin kadrolu 2 bin 800 personelinin özlük dosyası bilgilerinin bir dolandırıcıya aktarıldığı iddiası ile çalkalandı. Belediyenin özel bilgilerinin kendisini savcı olarak tanıtan bir kişiye verildiği öne sürüldü. Sorgusuz sualsiz aktarılan bilgilerin FETÖ, DEAŞ veya PKK terör örgütlerinden birinin ele geçirdiği düşünülüyor.

BÜYÜKŞEHİR’DE BYLOCK DEPREMİ!
  • 04-04-2017 17:10

KAYITLAR URFA’DA ÇIKTI!

Olay, 7 Mart günü Salı günü yaşandı. Kendisini savcı olarak tanıtan kişi,  İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ayhan Eker'i aradı.  Şahıs, Eker’e ‘Bylock’ soruşturması yaptıklarını bunun için persolene ait bilgilerin acilen güncellenerek verilmesini istedi.  Eker’de bunun üzerine kurumda kadrolu 2 bin 800 personelinin özlük dosyası bilgilerini hemen arandığı numaraya WhatsApp üzerinden gönderdi. Yaklaşık 1 ay önce yaşanan olayın ardından, dün şahısların dolandırıcı olduğu ortaya çıkınca, belediyede ‘Bylock’ depremi yaşandı. Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ayhan Eker’in, kendisini dolandıran şahısın ‘FETÖ soruşturması yapıyoruz’ sözlerine istinaden verdiği bilgileri,  FETÖ, DEAŞ veya PKK terör örgütlerinden birinin ele geçirdiği düşünülüyor.  Telefon kayıtlarının ise Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde çıktığı ve sahte belgelerle edinildiği anlaşıldı.

EMNİYET ORTAYA ÇIKARDI

İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ayhan Eker'i, cep telefonundan arayan ve adının Mustafa olduğunu söyleyen kişi, Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarının haberleşme ağı olarak kullandığı Bylock araştırması için, personelin tamamının TC kimlik ve cep telefonu numarasını içerir listenin güncellenerek acilen verilmesini istedi. Daire Başkanı Eker hiçbir araştırma yapmadan ve resmi bir yazı da istemeden kadrolu 2 bin 800 memur ve işçinin bilgilerini cep telefonu ile WhatsApp üzerinden ilgili kişiye geçti. Arkasından emniyet bünyesinde yaptırdığı araştırmada ise bu isteğin herhangi bir resmi makamdan yapılmadığı ortaya çıktı. Telefon kaydının Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde çıktığı ve sahte belgelerle edinildiği anlaşıldı. Olayla ilgili suç duyurusunda bulunulduğunun ve idari soruşturmanın başlatıldığı öğrenildi.

Kaynak:

http://www.mersinimecehaber.com/mersin/buyuksehirde-bylock-depremi-h11728.html  ÇOK OKUNAN HABERLER