Çocuklar yazın keyfini Aquaparkta çıkarıyorlar

Çocuklar yazın keyfini Aquaparkta çıkarıyorlar

Çocuklar yazın keyfini Aquaparkta çıkarıyorlar
  • 28-07-2017 18:00

MERSİN'İN Silifke Belediyesi’nin Kapalı Pazar Yeri yanında ki Cumhuriyet Tören Alanında açtığıaqupark ve yüzme havuzu, yaz tatilini fırsat bilen çocukların büyük beğenisini topluyor.

Silifke Belediyesi’nin, yaz tatiline gitme imkânı bulamayan ve yüzme bilmeyen çocuklara yönelik hayata geçirdiği “Haydi Çocuklar Havuza” projesidevam ediyor. Havaların sıcak olduğu bu günlerde aquaparkta yazın keyfini çıkaran çocuklar, hem serinliyor hem de eğleniyorlar.

Havuzda verilen hizmetin kendilerini memnun ettiğini söyleyen çocuklar, “Fırsat buldukça serinlemek için aqupark ve havuzda arkadaşlarımızla yüzerek keyifli vakit geçiriyoruz. Bizlere böyle bir fırsat sunduğu için Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Turgut’a teşekkür ediyoruz” dediler.

“YÜZME KURSUMUZ DEVAM EDİYOR”

Aquparkın yanı sıra yüzme havuzuyla da çocuklara güzel bir hizmet verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Turgut, “Yüzme havuzumuz ve aquaparkımız hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte çocuklarımızın ve gençlerimizin uğrak yerlerinden biri oldu. Diğer taraftan yüzme kurslarımız da uzman ekipler eşliğinde devam etmektedir. Silifke Belediyesi Yüzme Kurslarımız 3 Temmuz itibariyle başladı. Kursumuzun başlamasıyla birlikte katılımlar ve kayıtlar yoğun bir şekilde devam ediyor. Çocuklarımız ve aileleri de oldukça memnun vemutlular. Ağustos ayında da bu hizmetimiz devam edecek.

Çocuklarımızınhijyen şartlarına uygun havuzlarda, uzman eğitmenler eşliğinde yüzme dersi alması güzel bir girişim oldu. Uzun zamandan beri talep edilen bir ihtiyaçtı.Bu sayede yaz aylarında hem serinlemek, hem de sportif faaliyetlerle meşgul olmak ve güzel bir yaz tatili geçirmek isteyen Silifkeli çocuklarımızın yoğun ilgisi ile karşılaştık. İnşallah ileriki dönemlerde kent genelindeki bu eksikliği gidererek, her yaş grubuna hitap eden yüzme havuzları açabiliriz. Ben çocuklarımıza ve ailelerine bu güzel projeye katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum” dedi.- BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER