ÇÖKÜŞÜN NEDENİ PROTOKOL AVNİ!

Eski Başkan Ali Kahramanlı'nın son dönemlerinde ortaya çıkan ekonomik kriz, Mersin İdmanyurdu’nda çöküşün başlangıcı olurken, çöküşün hızlanması ise asıl 6 aylık Ali Tekin döneminde yaşandı. O dönemin MİY Denetim Kurulu Üyesi Bekir Algüllü ve Muharrem Çağatay çöküşün arkasındaki ismin "protokol avni" olarak adlandırdıkları Harun Aslan olduğunu iddia etti.

ÇÖKÜŞÜN NEDENİ PROTOKOL AVNİ!
  • 03-05-2017 17:13

TEKİN'İ KENTE ALTIN TEPSİDE SUNDU

Kent yöneticileri dahil herkese Ali Tekin'i "Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlunun ortağı ve armatör" olarak sunulduğunu belirten dönemin MİY Yöneticileri Bekir Algüllü ve Muharrem Çağatay, "Bizlere ve bu kentin yöneticilerine Ali Tekin'i kurtarıcı olarak sunan Harun Aslan'dır. Bizler hem bu kentin hem de bu takımın sevdalısı olarak destekleme kararı aldık" dediler. TFF 1. Lig'de kalma umutlarını iyiden iyiye yitiren ve işi mucizelere kalan Mersin İdmanyurdun'da sular durulmuyor. Başkan Ali Kahramanlı'nın son dönemlerinde patlak veren ekonomik kriz sonra göreve gelen Hüseyin Çalışkan ile devam etti. Çalışkan'ın gayretleri de karşılığını göremeyince olağanüstü genel kurul çağrısı yaparak takımı bıraktı.

VAAD ETİKLERİ HAVADA KALDI TAKIM ÇÖKÜŞE GEÇTİ

 Genel Kurul’a bir gün kala Mut’lu işadamı Ali Tekin, kurtarıcı olarak sahneye çıktı. Genel Kurul’da yaptığı konuşma ile gündemi sarsan Ali Tekin, takımın var olan borçlarını küçümseyerek, durumu en kısa zamanda çözeceğini ve takımı şampiyonluktan şampiyonluğa koşturacağı vaadinde bulundu.  Ancak geçen 6 aylık zamanda takımın borçları ikiye katlandığı gibi takım sportif anlamda çöküşe geçti.  Peki Genel Kurul’a 1 gün kala şehrin takımı için altın tepside sunulan Ali Tekin'i Mersin'e kim sunmuştu? Bunun cevabını Ali tekin döneminde yönetici olarak görev yapan Bekir Algüllü ve Muharrem Çağatay verdi.

“BAŞBAKAN’IN OĞLUYLA İŞ YAPIYOR DEDİ”

 Ali Tekin’in kulübün başına geçmesinde kendisine yardımcı olan kişilerin en başına Harun Arslan olduğunu dile getiren Bekir Algüllü,“ Belediyeye bir gemi bağışlayacak, zengin bir kişi, Başbakan’ın oğluyla iş yapıyor gibi sözlerle, bizi Ali Tekin’le tanıştıran kişi Harun Arslan. MİY’e devlet kanadından 30 Milyon TL ödenek çıkaracak demişti. Bizde tamamen iyi niyetimizle birlikte, kentimizin takımının durumunu göz önünde bulundurarak şehrimize sahip çıkmak istedik. Ali Tekin’e destek verip, takımı ayağa kaldırmasına istedik. Bundan sonraki süreçte Ali Tekin’in takım ile ilgili verdiği sözleri tutmadığını gördük. Transfer tahtasını açacağım demişti, açmadı. Sürekli bizleri oyalarken, bu süreçte biz yine ona destek olduk. Kent protokolüne kendisini yakın gördüğümüz için bizde Arslan’ın samimiyetine inandık” dedi.

“BİZİ ZOR DURUMA SOKTU”

Ali Tekin döneminde MİY’in daha fazla kay kaybına uğradığının altının çizen Algüllü, “ Ali Tekin döneminde MİY daha fazla kan kaybına uğradı. Taraftarı ve kenti kandıran bizleri zor duruma sokan kişi Harun Arslan. Hatta Ali Tekin, tanışma toplantısında basının karşısında ilk defa Botanik Restaurant’ta çıkmıştı. Ali Tekin’i Mersin’e getiren kişinin Harun Arslan olduğunu Vali de Belediye Başkanı da biliyor. Bizde o dönemde takımın içerisinde bulunduğu borç bataklığından kurtarmak  için kendisine destek vermek adına onun yanında olduk “ diye konuştu.

“BU TOLERANSI KİMDEN BULUYOR”

Harun Arslan ile ilgili açıklamalarda bulunan Muharrem Çağatay ise şunları söyledi: “ Harun Arslan isimli kişi kentteki tüm protokollerde ön sırada kendine yer buluyor. Neden ön sıralarda oturduğunun açıklamasını yapmak gerekiyor. Bu gücü nerden bulduğu bu toleransı kimden buluyor üzerinde durulması gerek bir konu. Bizler de bunu merak etmiyor değiliz. STK olsun, belediye ve milletvekili seçimi olsun, Harun Arslan kimi desteklerse o taraf kaybediyor”.

kaynak:

http://www.mersinimecehaber.com/mersin/cokusun-nedeni-protokol-avni-h12103.htmlÇOK OKUNAN HABERLER