Dünya kenti Mersin !

Evet dünya çapında birçok öncelikli özelliklere sahiptir yaşadığımız kent Mersin. Mesela en güzel narenciye bu kentte yetişir. Tarihin en önemli unsurları Mersindedir. O nedenledir ki dünya kenti Mersin olarak anılır. Mersin'in güzellikleri kadar olumsuzluklarıda vardır. Kent yaşayanının dahi ecel terleri döktürürcesine illallah ettitiği sıcakları mesela...

Dünya kenti Mersin !
  • 29-06-2017 17:01

Mersinde klimasız bir ortamda dahi oturmak imkansızken kent yaşayanları kent yöneticilerinin kendilerini bu yakıcı sıcağa mahkum etmelerine adeta ateş püskürüyor. Teknolojinin hızla geliştiği şu günlerde birçok ilde örneklerini gördöğümüz klimalı duraklar ise şu günlerde Mersinliler için dünyayı yeniden keşfetmek kadar uzak bir olay gibi geliyor.

Birçok il sıcaklık derecesi olarak kentimizden daha düşük derecelere sahip olmasına rağmen ufku geniş yenilikçi yöneticiler sayesinde bu duraklara çoktan kavuşmuş durumda. Fakat Mersinde işler çok daha vahim ve içler acısı. Bu kentte insanlar bırakın klimalı duraklarda otobüs beklemeyi gölgesinde bekleyecekleri bir durağa bile sahip değiller. Bunların en acı örneği ise Şehir Hastanesi'nde yaşanıyor. Yaşadıkları olumsuzluklar nedeniyle hastaneye giden vatandaşlar evlerine dönebilmek için kaldırım diplerinde arabaların gölgesinde otobüs beklemeye çalışıyorlar.

Mersin Şehir Hastanesi’nde otobüs beklerken sıcaktan yanan vatandaşlar, “Şehir hastanemiz var, fakat duraklarımız yok. Yetkililere soruyoruz, yaşlısı ve hastası hep güneşin altında otobüs bekliyor. 20-25 dakika arasında gelen otobüsler bir de tıklım tıklım. Bir de minibüslerin içeri girmesi yasak. Peki bu insanlara bir şey olsa hesabını kim verecek?” dedi.

Sadece yaz ayı olarak düşünülmemesi gerektiğini kaydeden vatandaşlar, “Bu işin kış ayı da var. Yağmurun, çamurun içerisinde mi bekleyecek vatandaşlar. Mersin halkı bunu hak etmiyor. yetkililerden üzerine düşeni yapmasını ve sorunlara çözüm bulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

"Leb" demeden Çorum'u anlayan duyarlı yöneticilerimiz umarız ki bu fotoğrafları görünce vatandaşlarının ne çektiğini anlarlar.

KAYNAK:

http://www.mersintime.com/guncel/dunya-kenti-mersin-h11801.htmlÇOK OKUNAN HABERLER