EGZOZ VE KORNA TERÖRÜ!

Mersin en büyük sorunlarından biri olan trafik keşmekeşliğine "egzoz ve korna"da eklenince vatandaşlar çıldırma noktasına geliyor. Özellikle minibüslerin korna, motosikletlerin ise egzoz sesleri gürültü teröründe zirve yaptı. Gazetemize gelen yüzlerce şikayet mailine göre yaşlı, hasta ve bebekler için dayanılmaz bir hal alıyor.

EGZOZ VE KORNA TERÖRÜ!
  • 29-07-2017 17:20

Turan DAL  

NEDEN KİMSE DUR DEMİYOR?

Son günlerde kent trafiği oldukça yoğunlaşan Mersin’de vatandaşlar araçların "korna ve egzoz" patlatmasıyla oluşan gürültüden şikayetçi. Bu sorunun çözümü için gerekli işlemlerin yapılmasını talep eden yurttaşlar gerekirse araç sahiplerine büyük cezalar kesilmesini önerdi. 20 senedir Mersin’de yaşadığını kaydeden bir yurttaş, özellikle toplu taşıma araçlarının yerli yersiz korna basma adetine sahip olduğunu vurguladı. Öte yandan özellikle motosikletlerin egzoz bağırtılarının da aşırı rahatsız olduğunu belirten vatandaşlar, "hastanede ya da evde yatan yaşlılar, bebekler ve hastalar bu gürültüden çok etkileniyor. Neden buna dur denmiyor. bu gürültü terörü kente yakışmıyor’’ dedi.

EĞİTİM VE ÖĞRETİME DE ENGEL

Yine arabaların egzoz patlatması ve korna çalışından rahatsızlığını dile getiren bir başka yurttaş, ‘’Çok rahatsız edici. Yetkililerin buna bir ceza uygulaması getirmesi gerek. Çözüm bulunmalı. Özellikle okul etrafında daha dikkatli olunmalı. Kimsenin eğitim ve öğretime engel olma gibi bir hakkı yok’’ diye kaydetti. Gürültüden bezdiğini söyleyen genç bir yurttaş ise, ‘’Çok rahatsız verici bir durum! Bazen uyarmak için girişimlerde bulunuyoruz ama işte çare olamıyoruz. Bu konuda duyarlılık şart! Caydırıcı bir ceza getirilmesi kanaatindeyim’’ ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
Mersin İmece Haber 
LİNK:  http://www.mersinimecehaber.com/mersin/egzoz-ve-korna-teroru-h13251.htmlÇOK OKUNAN HABERLER