EROĞLU, BÜYÜKELÇİ İLE GÖRÜŞTÜ

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçisi Walid Bin AbdulKarim El Khereiji ile görüştü.

EROĞLU, BÜYÜKELÇİ İLE GÖRÜŞTÜ
  • 24-08-2017 15:15

Bakan Prof. Dr. Eroğlu, makamında gerçekleşen kabulde, ikili iş birliklerine ilişkin görüşmeler gerçekleştireceklerini söyledi.

Birleşmiş Milletler (BM) Çölleşme ile Mücadele 12'nci Taraflar Konferansı dönem başkanı olduğunu anımsatan Prof. Dr. Eroğlu, "Bakanlık olarak Suudi Arabistan ile iş birliğini artıracağız. Çölleşme ile mücadele, toz taşınımı gibi konularda da iş birliğine açığız." dedi.

Büyükelçi Walid Bin AbdulKarim El Khereiji ise orman ve su alanındaki çalışmaların çok önemli olduğunu belirterek, Prof. Dr. Eroğlu'nun böyle bir bakanlıkta görev yapmasının kendileri için de önemli olduğunu dile getirdi.

Walid Bin AbdulKarim El Khereiji, şöyle konuştu:

"Suudi Arabistan Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti arasında özellikle su ve orman alanlarında önemli iş birlikleri kurulabilir. Suudi Arabistan'ın güney batı bölgesinde bazı ormanlık alanlar var, o alanda iş birliği yapılabilir. O bölgenin daha da geliştirilmesi için çalışmaların yapılması planlanıyor. Suudi Arabistan'da su konusu çok önemli. Suudi Arabistan'da su azlığı söz konusu, Türkiye'nin tam tersi. İnşallah iki ülke arasında güzel çalışmalar olacak."

-ORMANSU.GOV.TR-ÇOK OKUNAN HABERLER