FETÖ ÖVÜCÜ ÇIKTI!

MİY krizi ile ifşa olmasının ardından adı sık sık skandal olaylarla gündem gelen ‘Protovol Avni’ lakaplı Harun Aslan’ın, FETÖ/PDY’ye yönelik yapılan operasyonlarla kapatılan ve bir kısım yöneticileri hala aranan MEKADİM için, 2014 yılında kaleme aldığı yazı ile övgüler yağdırdığı ortaya çıktı.

FETÖ ÖVÜCÜ ÇIKTI!
  • 31-05-2017 17:33

ASLAN’DAN FETÖ’CÜ MEKADİM’E ÖVGÜLER!

 İMECE ÖZEL

Güçlerle hareket ederek protokollerin en önünde pozlar vermeyi seven "protokol avni" lakaplı Harun Aslan, FETÖ/PDY kuruluşu olan Mersin Kültürler Arası Diyalog Merkezi (MEKADİM)'ne övgüler dizdiği ve  bir çok etkinliklerinde de yine en saflarda yer aldığı iddia edildi. HER TAŞIN ALTINDAN ÇIKIYOR! MİY’de Ali Tekin’in göreve getirilmesinde perde arkasından çıkan isim Aslan, geçtiğimiz haftalarda ifşa olmuştu.  Siyasi güçleri kullanarak kent protokolüne olan yakınlığını fırsata çevirip, şahsı için rant sağlamayı hedefleyen Aslan’ın gün geçtikçe imza attığı skandallar bir bir dökülmeye başladı. Aslan’ın son olarak, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY operasyonları ile kapatılan ve bazı üyelerinin tutuklandığı Mersin Kültürler Arası Diyalog Merkezi için övgü dolu bir yazı kaleme aldığı ortaya çıktı.

MEKADİM'İN GÖZDESİYDİ

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde FETÖ/PDY terör örgütünün Mersin'de ki en güçlü yapılanmalarından biri olan Mersin Kültürler Arası Diyalog Merkezi (MEKADİM)'in hiç bir etkinliğini kaçırmayan ve yapılanmanın en gözde karakterlerinden biri olarak karşımıza çıkan Harun Aslan, o dönemde de gerek yazdığı yazılar gerekse sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla övgü dolu yazılar yazdığı ortaya çıktı. MEKADİM'in etkinliklerinde başköşeye oturtulup eline mikrofon verilen Aslan yaptığı açıklamalarda ise 50 yıl sonra böyle bir ortamla buluştuğu için teşekkür ediyor.

AŞKIN GÜNAY VAKASI!

2008 Yılının Ekim ayında Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosuna ses sanatçısı olarak atanan ve 2009 Ocak ayından itibaren de Koro Müdürü olarak görev yaparken iddiaya göre Harun Aslan'ın arabuluculuğu ile cemaatteki abiler ile tanıştırıldığı iddia edilen Aşkın Günay hızla yükselmeye başlarken yine Harun Aslan'ın arabuluculuğu ile Mersin Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı olmuştu. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından büyükşehir belediye yapılan FETÖ/PDY operasyonu ile göz altına alınarak tutuklanan Aşkın Günay daha sonra serbest kalmıştı.

‘DİN ADAMLARI İLE SOFRADAYIZ’ İTİRAFI

2014 yılında kaleme aldıktan sonra Mersinsehir.com’da yayınlanan ‘Kent Mektubu Bir Çocuklum Rüyam Ve Mekadim’ başlıklı yazısında , “Kurulduğu günden beri Mersin’de birlik, beraberlik, hoşgörü adına çeşitli grupları hep bir araya getirdiler, Mersin’de birçok ilke imza attılar” ifadesine yer veren Aslan, MEKADİM’e övgü dolu cümleler sarf etmiş. Bir takım din adamları ve farklı kültürden kişilerle bir yemek sofrasında buluştuğunu itiraf eden Aslan şu satırları kaleme almış, “Hem Ortodoks kilisesinin, hem Katolik Kilisesinin din adamları, Romen Komşularımız, Alevi vatandaşlarımızla aynı sofrada yemekte idik. 50 yıllık bir gecikme ile böyle bir fırsat yakalamıştım. Hem Kilisenin içinde idim, hem de Mersin’in güzelliği tüm renkleri ile aynı masanın etrafında birlikte oturuyorduk”. 

MEKADİM’E OLAN HAYRANLIK!

Cemaat evlerinin önde gelen yemeklerin ‘Maklube’yi tanımlarken, ‘farklı tatlar, güzel bir uyumda birleşti’ yorumunda bulunan Aslan,  yazısının devamında MEKADİM’e olan hayranlığını şu sözcüklerle tamamlamış: “Maklube isminde geleneksel tarihi bir yemek vardı masadaki büyük tepsinin üzerinde. Pilav üzerinde et ve kenarlarında salata ve yoğurt. Bunun anlamı farklı tatlar olarak görülen lezzetlerin bir arada güzel bir uyum içerisinde olabileceği idi ve o günkü yemekte birlikte olanları da simgeliyordu. Peki bu güzel birlikteliğe kim sebep olmuştu. Kurulduğu günden beri Mersin’de birlik, beraberlik, hoşgörü adına çeşitli grupları hep bir araya getirdiler, Mersin’de birçok ilke imza attılar. Kısa zaman içerisinde Mersin’de hoşgörü, kardeşlik, barış, birbirini tanıma ve kabullenme adına önemli bir yol aldılar ve bu amaca katkı sağladılar Hem tüm bu güzelliklerin, hem de benim için çocukluğumdan beri gelen yarım asırlık bir merak ve gizemin mutlu bir şekilde gerçekleşmesini sağladıkları için MEKADİM’e teşekkürler”.

Kaynak:

http://www.mersinimecehaber.com/mersin/feto-ovucu-cikti-h12447.htmlÇOK OKUNAN HABERLER