Hani otel açılacaktı?

Gündeme geldiğinde başta çarşı esnafı olmak üzere sit mülk sahipleri ve teknik çevrelerde heyecan yaratan Tarihe Gülümseyen Mersin Projesi çerçevesinde restorasyona alınan kamu mülkleri öngörüldüğü kapsamında değerlendirilmedi.

Hani otel açılacaktı?
  • 01-02-2016 17:52

BEDİR SOLMAZ

 Çarşının ekonomik durgunluğuna son vermesi öngörülen projede yer alan butik otel, cafeler, restoranlar, konser salonu vb. hizmetleri sunacak işletmeler 2013 Akdeniz Olimpiyatlarında misafir ağırlayacaktı!

Projeden umudunu kesen işyeri sahipleri, “Havada bulut, sen bu projeyi unut!” diyor.

Restorasyonu tamamlanan Tarihi Vilayet Konağı ve diğer yapılara resmi daireler taşınırken, bölgenin turizme açılacağı yolunda edilen vaatler sözde kaldı.

Butik otel olarak düşünülen İstasyon karşısındaki daha önce eğitim kurumu olarak kullanılan tarihi binanın restorasyunu ise bir türlü bitirilemedi.

Projeden umudunu kesen çarşı esnafı, yıllardır aynı masalı dinlemekten usandıklarını söyleyip, açılması hayal olan restoranlarda birbirlerini yemeğe ederek konuyu mizaha döküyorlar.

Yetkililerin verdiği sözlerin hep lafta kaldığını belirten ekonomik çöküntüden zarar gören işyeri sahipleri, “ Çarşının canlandırılması için proje hazırlandığını duyunca çok heyecanlandık. Toplantıya gidip Projenin 2013 Akdeniz Olimpiyatlarına kadar bitirileceğini söyleyen Valiyi alkışladık. Cafeler, restoranlar, butik oteller açılacak dediler, umutlandık. Aradan 4 yıl geçti ortada bir şey yok. Dört yaşındaki çocuk bırakın yürümeyi koşuyor. Yıllardır aynı masalı dinlemekten usandık, daha çok vali ve belediye başkanı değişir, ama bu çarşı olduğu gibi kalır, hatta daha geriye gider. Havada bulut, sen bu projeyi unut…” görüşlerini dile getirdiler.

Kaynak:

http://www.mersinimecehaber.com/gundem/hani-otel-acilacakti-h5540.htmlÇOK OKUNAN HABERLER