HESABA "MATBAA" DÂHİL Mİ?

BAŞKAN KOCAMAZ 3 YILIN HESABINI TOPLAM 1000 SAYFALIK 10 KİTAPÇIKLA VERDİ. ANCAK 9 KİTAPÇIKTA 400'E YAKIN SAYFASI BİREBİR AYNI...

HESABA
  • 03-04-2017 18:45

Verdiği ihaleler ile öne çıkan Başkan Kocamaz'ın 3. yılını anlattığı yaklaşık bin sayfalık kuşe kağıda 10 kitapçık parmak ısırttı. Baskı sayfalarının ve baskı tipinin çok konuşulduğu kitapçıklarda, merkez ilçelerin olmayışı dikkat çekerken, kitapçıkların tirajı, fiyatı ve baskı yeri merak konusu oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, görevde olduğu 3 yılın hesabını verdi. “Hizmette 23’üncü, Mersin’e Hizmette 3’üncü Yıl” sloganıyla bugüne kadar gerçekleştirdiği hizmetler ve yeni projelerini anlatan Kocamaz, o güne özel 9 ilçeyi ve merkezi kapsayan ayrı ayrı kitapçıklar bastırdı. Kitapçıklarda yaklaşık 75 sayfa ayrılan ilçeler için, ‘hizmet ve yatırımı’ anlatan sadece 35 sayfalık bir derleme yapıldığı görüldü.  9 ilçeye ayrılan kitapçıkların hepsinin ilk 40 sayfasında ise aynı proje ve çalışmalardan bahsedildi. Aynı zamanda ilçelerin dışında merkeze ağırlık olarak 200 sayfa olarak bastırılan kitapçığın içerisinde ise genel hizmet ve planlanan projelere yer verildi.

 AKILLAR BASKI DETAYLARINDA 

Yaklaşık 1000 sayfaya tekabül eden kitapçıkların birinci sınıf kuşe kâğıdından yapılması gözlerden kaçmazken, baskı âdeti ve basım yeri merak konusu oldu. Kabartma tekniğinin kullanıldığı kitapçıkların büyük meblağlar harcanarak hazırlandığı düşünülürken, baskı âdeti ve basım yeri ile ilgili detaylar hakkında henüz bir bilgi bilinmiyor. Akıllara kazınan bir diğer ayrıntı ise merkez ilçeler olan Akdeniz, Mezitli, Toroslar ve Yenişehir için kitapçık bastırılmamış olması oldu. 4 ilçenin olmayışı akıllarda soru işaretlerinin belirlemesine neden oldu.

ÖZCAN’DAN SONRA BAŞKAN KOCAMAZ

3 dönem Mersin’de Belediye Başkanlığı görevinde bulunan CHP’li Macit Özcan, geçmiş yıllarda buna benzer bir olayla adından uzun süre bahsettirmişti. Yaptığı hizmet, proje ve çalışmalardan bahsetmek maksadıyla Özcan tarafından bastırılan tek kitapçık çok konuşulmuş, tartışmalar yaratmıştı. CHP’li Özcan’ın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da, bastırdığı ‘kitapçıklar’ konusu akıllarda soru işareti bıraktıran bir işe imza attı.

Kaynak:

http://www.mersinimecehaber.com/mersin/hesaba-matbaa-dhil-mi-h11714.htmlÇOK OKUNAN HABERLER