İl spor merkezleri açıldı

2017 yılı İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri açılış töreni, spor gösterileriyle coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

İl spor merkezleri açıldı
  • 29-06-2017 19:46

29 Haziran 2017 tarihinde, Edip Buran Spor Salonunda İl Müdürü Şaban Güneş, Spor Şube Müdürü Ali Osman Bebek, Vergi dairesi Başkanı Adem Güngör, İl Afet ve Acil Durumlar İl Müdür V. Yılmaz Ersoy, İl Müftü yardımcısı Feramuz Beydoğan,  antrenörler, sporcular ve sporcu ailelerin katılımlarıyla 2017 yılı İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri açılış töreni gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan İl Spor Merkezleri açılış töreni açılış konuşması ile devam etti. İl Müdürü Şaban Güneş açılış töreninde yaptığı konuşmada; "Spor Genel Müdürlüğümüzün 79. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle her yıl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan İl Spor Merkezleri açılış törenine hoş geldiniz. Gençliği olmayan geleceği yönetemez düsturuyla çalışan Gençlik ve Spor Bakanlığımız, son 5 yılda, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan tesislerin 2 katı kadar tesis inşaa etti, bu tesislerden en çok faydalanan illerden birisi de Mersin’dir.36 branşta yaklaşık olarak 45.000 çocuk ve gencimizin faydalanacağı, Müdürlüğümüz bünyesinde açılan İl Spor Merkezlerimizin amacı; Sağlıklı, bilinçli bir gençlik yetiştirmek ve gençlerimize spor kültürünü aşılamaktır. Yaz döneminde boş zamanlarını sokakta değil, spor tesislerimizde değerlendirmelerini sağlamak,  her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak, ruh ve beden sağlığı yerinde fizyolojik ve psikolojik sağlamlığa sahip, yetenekli ve kabiliyetli gençleri Türk sporuna kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Güçlü bir alt yapı oluşturmak amacıyla her yıl okulların yaz tatiline girmesiyle başlayan “İl Spor Merkezlerimiz” de tecrübeli antrenörlerimiz nezaretinde sportif çalışmalarımız yürütülmektedir. İl Spor Merkezlerimizde almış oldukları eğitimler sonrasında elit sporcu vasıflarına ulaşan çocuklarımızın antrenmanlara devam ettirilmeleri sağlanarak, ülke sporuna kazandırılacaktır. Sonrasında ise uluslararası alanda başarı alınması sağlanacaktır. Ülkemizin zor günlerden geçtiği bugünler de gençlerimize büyük işler düşüyor. Ülkemize içerden ve dışarıdan yapılan saldırılara karşı çok dik durmalıyız. Nasıl ki 15 Temmuzda da bu milletin gençleri sokağa dökülerek hain darbe girişimini püskürtüp üzerine düşeni en iyi şekilde yaptıysa, bundan sonra da vatan toprağını korumada üzerinize düşeni yapacağınızdan hiç şüphem yoktur. Artık, Türkiye ilmiyle, bilimiyle, sporuyla uluslar arası alanda yarışması lazım. Sizlerin her alanda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyorum. Hedefimiz hedef olsun, hedef uluslararası alanlarda şanlı bayrağımızı göndere çekin " diyerek konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmasının ardından Cimnastik ve Karate branşı gösterileri, Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterileri ve toplu hatıra Fotoğrafı çekilmesi ile program sona erdi.

İlimizde 05-18 Yaş arası çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik açılan İl Spor Merkezleri 15 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecektir.- BASIN BÜLTENİ- ÇOK OKUNAN HABERLER