KENTİ İÇİN DEĞİL KENDİ İÇİNMİŞ!

KENTİ İÇİN DEĞİL KENDİ İÇİNMİŞ!
  • 23-05-2017 17:18

 Protokollerin "sıfatsız aktörü" olan ve MİY’de ‘Ali Tekin’ sorununun perde arkasında olan isim Harun Aslan için skandal iddialar gün geçtikçe çoğalıyor.  Yazılarında özellikle "kent" vurgusunu sıkça kullanan Harun Aslan'ın meğerse kenti için değil kendi için olduğu ortaya çıktı.

 İMECE ÖZEL

Kentte ismi, bazı iddialarla gün yüzüne çıkan ve son olarak Mersin İdmanyurdu eski Başkanı Ali Tekin’in kulüp başına getirilmesinde önemli bir rol oynadığı öne sürülen Harun Aslan sosyal medyada ifşa olmuştu. Aslan’ın protokole olan yakınlığı kentte sert dille eleştirilirken,  kent dinamiklerine karşı edindiği tavrın kişisel bir çıkar olduğu savunulmaya başlandı. Özellikle kaçak yapıları gündeme getirerek ruhsatsız binaların yıkılması için çaba sarf ettiği öne sürülen Aslan için yeni bir iddia ortaya atıldı. Çankaya’da yer alan bir okulun ek binasının yıkılması için yoğun bir uğraş içince olduğu ifade edilen Aslan’ın, kaçak yapıyı yıktırarak şahsına ait bir yapıyı ranta kazandırmak istediği öne sürülüyor.

‘PEMBE KÖŞK’ İDDİASI  

Siyasi ve ticari güçlerin yanında olmasıyla öne çıkan Harun Aslan’ın, kaçak yapıların yıkılmasını gündeme getirerek Çankaya Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okulu’na ait ek binayı hedef göstermesinin kişisel bir çıkar olduğu ve şahsına ait bir gayrimenkulü ranta açmak için yapının kendisine engel olduğu iddia edildi. Kaçak olarak lanse ettiği yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğü rehabilitasyon merkezi binasının hemen arkasında kalan ve "Pembe köşk" olarak bilinen tarihi köşkün sahibi olduğu ve önün açılması için bu paylaşımları yaptığı iddia edildi. İddiaların yanı sıra son dönemlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a olan yakınlığıyla dikkat çeken Aslan’ın o bölgeyi belediye satma planının olduğu ifade ediliyor.

Kaynak:

http://www.mersinimecehaber.com/mersin/kenti-icin-degil-kendi-icinmis-h12352.htmlÇOK OKUNAN HABERLER