KOCAMAZ SAMİMİ BULUNMADI!

Yol, kaldırım, battı-çıktı gibi müteahhitlik projelerine yüklü kaynaklar ayıran Büyükşehir Belediyesi, önceki hizmetlerin devamlılığını sağlamamakla suçlanıyor. Burhanettin Kocamaz’ın hafta sonunda yapmış olduğu üçüncü yılı değerlendirme toplantısı kimi vatandaşlarca samimiyetten uzak olarak görülüyor.

KOCAMAZ SAMİMİ BULUNMADI!
  • 03-04-2017 16:44

Bedir SOLMAZ-ÖZEL HABER

Kacamaz’ın oldubittiye getirerek uyguladığı projelerle gündem oluşturduğunu iddia edenler, kanıt olarak da Kültürpark’ın ihmal edilmişliğini gösteriyorlar.  Son üç yılda Kültürpark’a Müfide İlhan heykelinin etrafındaki değişiklik, Kentbis İstasyonu ve birkaç ışıklı düzenlemenin dışında somut hiçbir işin yapılmadığını belirten çevre sakinleri insanların uzaklaştığı parkın kaderine terk edildiğini söylediler.

Alternatif sunulmadan cafelerin yıkılmasının yanlış olduğunu vurgulayan tepkili vatandaşlar,”Önceki Başkanlar H. Okan Merzeci ve Macit Özcan’ın prestij mekanı olarak değerlendirdikleri park Burhanettin Kocamaz’ın seçilmesiyle birlikte kaderine terk edildi. Vatandaşın oturup vakit geçirdiği cafeler yıkıldı, sinema kapatıldı. Üç yıl önce hasar gören T İskele tamir edilmeyip giriş sözde yasaklansa da bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda dalgaya kapılan bir genç yaşamını kaybetti. Parkın temizliği zaman zaman aksıyor. Hizmet yoksunluğu sonucu insanlar doğal olarak parktan uzaklaştı. Görüldüğü kadarıyla Müfide İlhan heykeli çevresi, Kentbis İstasyonu ve birkaç ışık düzenlemesi dışında el atılmadı. Tamam, yeni işler yapmış olabilir, peki mevcut neden korunmuyor. Parkı dolaştığınızda banklar kırık, süs havuzları pis, çöp kutuları yerlerde geziyor. Asıl niyet küçük ayrıntılarda gizlidir. Yol, kaldırım, battı-çıktı gibi onca işe kaynak varken, kırılan bank, zinciri kopan oyuncak, delinen çöp kutusu neden tamir edilmez. Sayın Burhanettin Kocamaz’ın oldubittiye getirerek yaptığı işleri abartarak anlatması gündem oluşturma amaçlıdır. Başlangıçta fikri alınmayan vatandaşa sözde hesap verilmesini samimi bulmuyoruz. Biraz da Kültürpark’a baksınlar…” şeklinde konuştular.

Kaynak:

http://www.mersinimecehaber.com/mersin/kocamaz-samimi-bulunmadi-h11712.htmlÇOK OKUNAN HABERLER