Mersin de Suç Makinesini Yakaladı

Mersin de Suç Makinesini Yakaladı

Mersin de Suç Makinesini Yakaladı
  • 14-09-2017 10:31

MERSİN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ YAPTIĞI YAZILI BASIN AÇIKLAMASI AŞAĞIDA:

Müdürlüğümüz Toroslar İlçe Müdürlüğü Ekiplerinin yağmaolayın aydınlatılmasına yönelik yaptığı çalışmalar neticesinde;

17 yaşında suç makinesi haline gelen çocuğun gündüz vakti alış veriş merkezine girip silah zoruyla gerçekleştirmiş olduğu yağma olayının failini silahı ile birlikte başına geçirdiği kar maskesi ve kullandığı kıyafetleri ile birlikte yakaladı.

28.08.2017 günü saat:12.40 sıralarında idaremiz Mevlana Mahallesi Gaziosmanpaşa Caddesi üzerinde bulunan A101 market isimli alış veriş merkezinde silahlı ve maskeli bir şahsın, iki kasiyeri etkisiz hale getirip, kasayı açtırıp toplam 580 TL parayı gasp ederek kaçtığı tespit edilmiştir.

Toroslar İlçe Emniyet Müdürlüğüne ait görevli polislerin yaptıkları başarılı araştırmalar neticesinde olayı gerçekleştiren şahsın Y.F. isimli şahıs olduğu belirlenmesi üzerine 11.09.2017 günü yapılan operasyon neticesinde şahıs Mevlana Mahallesinde yakalanmıştır. Olayda kullanmış olduğu suç aleti kurusıkı silah ve kar maskesi, eldiven ve sırt çantası ve kıyafetleri ele geçirilmiştir.

Şahsın olayı gerçekleştirdiği sırada kasiyerlere “olayı WANTID yaptı herkese söylersiniz” şeklinde ifade kullandığı, yakalandıktan sonra Facebook ağı üzerinde Wantıd KC isimliyle profil oluşturup kullanmış olduğu  ayrıca kendisini yabancı aksiyon filmlerinde oynayan WANTID isimli aktöre benzettiği belirlenmiştir, ayrıca daha önceden gerçekleştirdiği olaylar ile ilgili yapılan çalışmalarda ;

1- Bina içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık,

2- Başkalarına ait kimlik veya kimlik bilgilerini kullanma,

3- Bina içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık,

4- Kasten öldürme, suçlarından arandığı, ayrıca kasten öldürme suçundan dolayı hakkında 4 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezasıile arandığı tespit edilmiş, yapılan tahkikat sonrasında adli mercilere sevk edilmiştir.- BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER