Mersin İmece Yazdı

MOLOZ YIĞINLARI… ÇÖPLER… YETERSİZ GÜVENLİK VEAYDINLATMA… HİJYENSİZLİK… REZALET!

Mersin İmece Yazdı
  • 24-07-2017 15:41

Her gün binlerce insanın kullandığı Mersin Tren Garı’ndaki rezalet gözler önüne serildi. Gar’ın çevresi adeta çöplüğü andırırken, 40 dereceyi bulan sıcak havada bekleme salonunun yetersiz ve klimasız olması vatandaşları isyan ettirdi. Ayrıca garın etrafında birçok okulun bulunması rağmen güvenliğin yetersizliği dikkat çekiyor. Gar’daki bu tablo yerel yöneticiler ve kentin dinamikleri tarafından her seferinde söylenen ‘Dünya Kenti Mersin’e de ne kadar uzak olduğumuzu gösteriyor.

Turan Dal’ın Özel Haberi

KADERİNE TERK EDİLMİŞ

Herhangi bir çevre düzenlemesi yapılmayan Tren Garı adeta kaderine terk edilmiş durumda. Aydınlatmanın yetersizliği, trenlerin hijyen olmaması ve sefer sayısının az olması her gün trene binmek zorunda kalan Mersinlileri deyim yerindeyse çileden çıkardı. Vatandaşlar yetkililerin tren garı için acilen çalışma başlatması gerektiğini ifade ediyor.

BİNLERCE ÇOCUK TEHLİKE ALTINDA

Mersin Deniz Ticaret Odası Denizcilik Lisesi, 3 Ocak İlk, Orta ve Anaokulu, Sağlık Meslek Lisesi, Zafer Çağlayan Meslek Lisesi ve bir kız öğrenci yurdunun da bölgede bulunması aydınlatma ve güvenliğin yetersiz olduğu tren garında tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.

KAYNAK: MERSİN İMECE

LİNK: http://www.mersinimecehaber.com/mersin/moloz-yiginlari-copler-yetersiz-guvenlik-veaydinlatma-h13152.htmlÇOK OKUNAN HABERLER