Mersin Jandarması ahlaksızlara Göz açtırmıyor

Mersin Jandarması ahlaksızlara Göz açtırmıyor

Mersin Jandarması ahlaksızlara Göz açtırmıyor
  • 07-07-2017 12:34

Mersin Jandarması yazılı bir basın açıklaması yaptı. İşte o açıklama:

Mersin ilinde huzur ve güven ortamının sağlanması, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi amacıyla; Mersin İl Jandarma Komutanlığı ile Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan istihbarı çalışma neticesinde;

Silifke ilçesi, Uşukpınarı Mahallesi, Dut Kuyusu mevkiinde izinsiz kazı yapıldığı tespit edilmiş olup, 05.07.2017 tarihinde Mersin İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyonda H.B.T., İ.Ş.,H.T. ve A.T. isimli şahıslar kazı yaptıkları esnada yakalanarak  bu şahıslarla birlikte (1) adet spiral, (2) adet hilti, (1) adet testere, (2) adet kazma, (1) adet balyoz, (1) adet murç, (2) adet el feneri, (3) adet kalas, (20) metre ip, (200) ml. mazot, (1) adet jeneratör, (3) adet kova, (1) adet çekiç, (2) adet kürek, (1) adet hilti ucu, (1) adet tulum, (1) adet matkap, (6) adet maske, (1) adet gözlük, (1) adet üçlü priz, (1) çift iş ayakkabısı ve (1) adet ara kablosu ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili (4) şüpheli gözaltına alınarak işlemlerinin tamamlanmasına müteakip  adli makamlara sevk edilmiştir. Olay yerinden firar eden M.Ö. ve A.Y. isimli (2) şüpheli şahsın yakalama çalışmaları devam etmektedir.

Binlerce yıllık tarihin izlerini taşıyan ve dünyanın en büyük açık hava müzesi kentlerinden biri olan ilimiz genelinde Mersin İl Jandarma Komutanlığınca tarihi eser kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik gayretlerimiz ve ayrıca bilgilendirici ve bilinçlendirici mahiyette seminer ve çalışmalar arttırılarak devam ettirilecektir”

-BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER