Mersin Jandarması Bilgilendiriyor

Günübirlik ev kiraya verenler de okusun…

Mersin Jandarması Bilgilendiriyor
  • 07-07-2017 10:40

Mersin Jandarması yazılı bir açıklama yaptı. İşte O metin: “678 sayılı KHK ile 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu’nun da yapılan değişiklik kapsamında günübirlik kiralanan evler ve 30 yatak kapasitesinin altındaki tesislerin Kimlik Bildirim Sistemine dahil edilmesi maksadıyla Mersin İl J.K.lığı sorumluluk sahasında bulunan otel, motel, han, pansiyon, bekâr odaları, kamp, kamping, tatil köyü vb. işletme sahipleri, site yöneticileri, emlakçılar ile mahalle muhtarlarına yönelik toplantı ve seminer faaliyeti icra edilmiştir.

Günübirlik kiralanan evler dahil tüm işletme ve konaklama yerleri KBS’ye dahil edilmesi çalışmalarında, (606) işletmenin kolluk kuvveti terminaline bağlanması sağlanmıştır. Terminale bağlanmayan veya kimlik bildiriminde bulunmayan işletmelere yönelik Mersin Valiliğinin Oluru alınarak Vergi Dairesi Başkanlığı ile müşterek icra edilen faaliyette (94) işletme denetlenmiş ve (19) işletme hakkında (52.240) TL. idari para cezası uygulanmıştır.

İşletmelerin kolluk kuvveti terminaline bağlanmaları neticesinde yapılan kimlik sorgulamalarında 2017 yılı içerisinde çeşitli suçlardan arandığı tespit edilen (379) şüpheli yakalanmıştır.

Emniyet ve asayiş ile kamu düzenin korunmasına yönelik Mersin İl Jandarma Komutanlığı ile Vergi Dairesi Başkanlığının müşterek icra ettiği denetim faaliyetlerine aralıksız devam edilecektir”ÇOK OKUNAN HABERLER