Mersin-Tarsus OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı’na Başkanlık Etti

MERSİN VALİSİ Ali İhsan Su Mersin-Tarsus OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı’na Başkanlık Etti

Mersin-Tarsus OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı’na Başkanlık Etti
  • 01-08-2017 19:15

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun başkanlığındaki ilk toplantısını gerçekleştirdi.
 
Mersin-Tarsus OSB Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıda; Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Mersin-Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve Müteşebbis Heyet Üyeleri de hazır bulundu. Bir önceki toplantıda alınan kararların gözden geçirilmesi ve gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından toplantı sona erdi.
 
Vali Su, Organize Sanayi Bölgesinde İncelemelerde Bulundu
 
Müteşebbis Heyet Toplantısının ardından OSB’nde incelemelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, ilk olarak Teknopanel isimli panel ve çelik konstrüksiyon imalat fabrikasını gezdi. Fabrikada üretimi yapılan çatı ve cephe sandviç panelleri, ısı yalıtım ve trapez levha ürünlerini inceleyen Vali Su, Teknopanel Genel Müdürü Orhan Kahveci’den fabrika ve üretim bandı ile ilgili bilgi aldı.

OSB’deki incelemelerini MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek sürdüren Vali Ali İhsan Su, okul binasını ve atölyeleri gezerek okulda bulunan yaz kampı öğrencileriyle de bir araya geldi. Geleceklerini nasıl planlamaları gerektiği konusunda öğrencilere öğütler veren Vali Su, onlarla yakından ilgilendi.
 
MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyareti sonrasında 2. OSB’ne geçerek incelemelerine burada devam eden Vali Ali İhsan Su, tohum iyileştirme ve işleme, paketleme makine ve ekipmanları üretimi yapan AKY Technology fabrikasını da ziyaret etti. Vali Su’nun fabrikayı gezmesi ve AKY Technology Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Akyürek’ten bilgi almasının ardından Mersin-Tarsus OSB incelemesi sona erdi.

-MERSİN.GOV.TR-ÇOK OKUNAN HABERLER