Mesire Alanı törenle hizmete açıldı

Mesire Alanı törenle hizmete açıldı

Mesire Alanı törenle hizmete açıldı
  • 11-09-2017 13:32

Mesire Alanı törenle hizmete açıldı

Göreve geldiği 2014 yılından bu yana tüm kesimlerin fikir, düşünce ve önerilerine kucak açan Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, kentin gelişimi için işbirliğine önem vererek yaptığı eserlere bir yenisini daha ekledi.

Silifke Belediyesi’nin yaptırdığı, muhteşem manzarası, havası, yeşili ve doğal güzellikleriyle insanı adeta büyüleyen Sayağzı Mesire Alanı’nın açılışı, Fatma Turgut konseriyle yapıldı.

"Vazgeçilmez bir sosyal yaşam merkezi oldu"

Göreve geldikleri ilk günde bugüne tüm çalışma arkadaşlarıyla birlikte bir ekip ruhu ile Silifke’ye değer katmak için çalıştıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Turgut, “Toplam 11 bin m2’lik bir alanda sürdürülen çalışmaların tamamlanmasıyla, vazgeçilmez bir sosyal yaşam merkezi haline gelen mesire alanımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

İnsana hizmeti hizmete çıkış yolculuğumuzdaki ana prensiplerimizden biri olarak kabul ettik. Şehrimizin bu gününe hizmet ederek geleceğe yatırım yapacağız dedik ve bu şuurla çalışmalarımızı yaptık. 3 yılda birbirinden önemli çalışmalara imza attık ve yatırımları hayata geçirdik. 2017 yılına geldiğimizde bu şehrin dört bir yanında yarınlarımıza yön veren çalışmalarımız ve yatırımlarımız oldu olmaya da devam ediyor.

Sayağzı Mahallesinin Göksu Nehri kenarında tamamlanan ve hep birlikte açılışını gerçekleştirdiğimiz Mesire Alanı içerisinde modern mimari özelliklere sahip Barbeküler, Piknik masaları, Oyun grupları, Yıkama tezgâhları, Düğün alanı, Büfeler, Wc’ler, park ve oyun alanları bulunuyor. Ayrıca bunlarla birlikte ilçemizde sosyal hayatın canlanması, kentimize gelen yerli ve yabancı konukların hoşça vakit geçirebileceği güzel bir mekan oldu. Bu güzel mekânın açılışını siz değerli vatandaşlarımızla gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

‘YENİ YENİ YATIRIMLAR VE PROJELER SİLİFKE’Yİ BEKLİYOR’

2017 ve 2018 yılları içerisinde Silifke’yi yeni yatırım ve projelerin beklediğini açıklamalarına ekleyen Başkan Mustafa Turgut, “Kentimize daha fazla yatırım ve hizmetler kazandırmaya devam edeceğiz. 4. Köprü, Mesire Alanları, Yüzme Havuzları, Kale Eteği Seyir Terası, Anaokulları, Gazi ve Taşucu Mahallesi Kapalı Pazar Yerleri, Hayvan Pazarı, Mara Yaylası Düzenleme, Cemevi Projesi, Kapalı Otopark ve Muhtar Evleri gibi birçok projeyi bu yıl ve önümüzdeki yıl içerisinde tamamlayarak hayata geçiriyoruz.

Düzenleme çalışmaları ve donatılarıyla kentsel yapıya estetik ve işlevsel katkı sağlayacak bu alanımızı kısa sürede halkımızın hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşıyor, mesire alanımızın kentimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından mesire alanının açılış kurdelesi kesilerek, etkinlikler Fatma Turgut konseriyle devam etti.

-BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER