Mezitli ‘Zafer ve Adalet’ için yürüdü

Mezitli ‘Zafer ve Adalet’ için yürüdü

Mezitli ‘Zafer ve Adalet’ için yürüdü
  • 31-08-2017 16:02

Mezitli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘Huzur ve Adalet’ yürüyüşü gerçekleştirildi. Mezitli Belediyesi’nden başlayarak Soli Pompeiopolis Sütunlu Cadde’ye kadar devam eden meşaleli yürüyüşte, binlerce Mezitlili, 1881 metre uzunluğunda Türk bayrağı ile Atatürk resimleri ve Adalet yazılı pankartlar eşliğinde Akdeniz’e aktılar.
Mezitli Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri ‘Huzur ve Adalet Yürüyüşü' ile başladı. Mezitli Belediyesi önünden başlayan, Soli Pompeipolis Sütunlu Cadde’ye kadar devam eden meşaleli yürüyüşte, binlerin katıldığı Bayrak denizi Akdeniz’e aktı.
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra CHP Mersin Milletvekilleri Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Fikri Sağlar, Belediye Meclis Üyeleri, CHP örgütleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüşte, 'Hak, hukuk, adalet' ve 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları atıldı. ‘Yürüyoruz zincirleri kıra kıra’ türküsü de hep bir ağızdan seslendirildi. Yaklaşık 3 kilometrelik güzergâh boyunca vatandaşların sevgi gösterileriyle destek verdiği yürüyüşte, birçok vatandaşta balkonlarından Türk Bayrağı ve sloganlarla destek verdi. Yürüyüşe katılan Rebirt Motosiklet Grubu, Mersin Bisiklet Derneği, Çukurova Klasik Otomobilciler Derneği, Mersin Motosiklet Spor Kulübü, Wosteam ve Mersin Off Road Kulübü de araçları ile katılarak şov yaptı.
-BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER