MEZİTLİ’NİN “ÇÖP FOYASI” !

Mezitli’ye bağlı Bentbaşı Mevkii’nde yeşil alanların bulunduğu dere kenarına moloz ve evsel atık gibi çeşitli çöplerin döküldüğü ortaya çıktı. Mezitli Belediyesi araçlarının sık sık giriş-çıkış yaptığı bölgede imha edilmek istenen çöp yığınlarının yakıldığı gözlemlenirken, belediyenin süpürme ve yıkama araçlarından dere kenarına çöp döküldüğü iddia edildi.

MEZİTLİ’NİN “ÇÖP FOYASI” !
  • 13-06-2017 15:10

Serkan AVCI-ÖZEL HABER

‘BELEDİYE ÇÖP DÖKÜYOR’ İDDİASI

Mezitli İlçesi’ne bağlı Kuyuluk Mahallesi Bentbaşı Mevkii’nde yeşil alanları birbirine bağlayan Mezitli Deresi kenarına, son dönemlerde moloz ve evsel atık dökülmeye başladı. Kâğıt ve çöp toplacılarının mesken tuttuğu Bentbaşı Mevkii, dökülen atıklarla birlikte çöp yığınına dönüştü. Bölgede biriken atıklar ara ara yakılarak imha edilmeye çalışılırken, çöpleri Mezitli Belediyesi’ne ait araçların döktüğü iddia edildi.  Taş kırıntıları, toprak ve kireç gibi inşaat atığı olarak adlandıran moloz yığınlarının rastgele bırakıldığı alanda, yeşil alana ve doğaya ciddi zararlar verildiği gözlendi.

“ÜRÜNLERİN ÜZERİNE KİMYASAL YAPIŞYOR”

Narenciye ve üzüm ekibi yaparak geçimini sağlayan Kerim Şişman, Mezitli Belediyesi’ne ait araçların alana çöp döktüğünü öne sürdü.  Sokak süpürme ve yıkama araçlarında toplanan atıkların buraya bırakıldığını kaydeden Şişman, defalarca şikayette bulunduklarını ancak sorunun çözülmediğini ifade etti. Bu bölgede hasat zamanı olduğu için ürünlerini topladıklarını dile getiren, Şişman “İnşaat atıkları olan moloz yığınları da buraya bırakılıyor. Dere kenarına döküldükten sonra imha edilmek istenen çöpler yakılıyor. Buda narenciyelerin üzerinde is lekesi oluşturuyor. Ateşin etkisiyle havaya dağılan kimyasallar, ürünlerin üstüne yapışıyor” diye konuştu.

Kaynak:

http://www.mersinimecehaber.com/mersin/mezitlinin-cop-foyasi-h12603.htmlÇOK OKUNAN HABERLER