NE DEĞİŞTİ?

Şahsına ait mülkünün bulunduğu Çamlıbel’de, CHP’li eski Belediye Başkanı Macit Özcan döneminde yapılmak istenen proje için ortalığı ayağa kaldıran ‘Protokol Avni’ lakaplı Harun Arslan, geçtiğimiz günlerde Kent Mektubu isimli sözde haftalık gazetesinden, Hamidiye Kışla Alanı’nı kapsayan proje için ‘Çamlıbeli Kurtacak Yatırım’ çağrısı yaptı.

NE DEĞİŞTİ?
  • 07-06-2017 17:46

Kent protokolüne olan yakınlığını çıkar ilişkileri üzerine kuran Harun Arslan, yıllar önce bir internet portalı üzerinde yazdığı yazısında, Çamlıbel’in tarihi dokusunun kaybetmemesi için, bölgenin ranta kurban gitmemesini istemişti. O yıllarda, CHP’li Özcan’ın Çamlıbel bölgesine yapmak istediği proje için, ‘duyarsız yönetimler ve kent dinamikleri’ benzetmesini yapan Arslan, yıllar sonra değeri katlanan mülkü için, sahibi olduğu sözde gazete ‘Kent Mektubu’ üzerinden manşetler atmaya başladı.

HAMİDİYE’Yİ, SHERATON’A VERDİ!

“Bir Zamanlar Mersin… ‘Aşıklar Parkı ve Çamlıbel’” başlığı adı altında yazdığı yazıları ile defalarca Çamlıbel için ‘tarihi doku’ vurgusunu yapan Arslan, tarihi ‘Hamidiye Kışla Alanı’nı görmezden geldi. Yazılarında, Aşıklar Parkı’nın ortasından geçen yol için isyan bayraklarını açıp,  ortaya destanlar döken Arslan, sahibi olduğu gazetesi üzerinden, ‘Hamidiye Kışla Alanı’nı ranta açılacak olan ‘Sheraton Oteli’ne verdi.

 BİR SKANDAL İMZA DAHA

‘Yine Yatırım, Yine Engel’ başlıklı manşette yer alan haberde, ‘İşte Çamlıbel’i kurtaracak Yatırım’ mesajı verildi. “Pembe Köşk” isimli taşınmazının değer kazanması ile gözü kararan Aslan,  Mersin tarihi açısından önem arz eden ‘Hamidiye Kışla Alanı’nın imara açılması için elinden gelini yapmaya başladı. Protokole olan yakınlığından avantaj sağlama amacında olan Arslan, kendi gazetesinden yaptığı çağrı ile yine skandal bir olaya imza attı.

Kaynak:

http://www.mersinimecehaber.com/mersin/ne-degisti-h12528.htmlÇOK OKUNAN HABERLER